Kripto HaberleriAltcoinCFTC Eski Başkanı SEC Hakkında Konuştu! Altcoinler İçin Tehdit Devam Ediyor Mu?

CFTC Eski Başkanı SEC Hakkında Konuştu! Altcoinler İçin Tehdit Devam Ediyor Mu?

SEC netlik sunmadığı için altcoin yatırımcıları mayınlı tarlada gezmeye devam edecek.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in Kraken’in staking hizmetlerini durdurması Bitcoin’in fiyatında düşüşe neden olmasa da, düzenleyici endişelerin artmasına neden oldu.

SEC tarafından kripto paralar ve bunlar üzerinden sunulan hizmetlerle ilgili net bir çerçeve oluşturulmaması ve neyin menkul kıymet olduğu neyin menkul kıymet olmadığına ilişkin düzenleyici bir netlik sağlanmaması eleştirilmeye devam ediyor.

Bugün Tayvan Fintech Derneği konferansında konuşan ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) eski başkanı Timothy Massad SEC’in kripto paralar üzerindeki son eylemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kraken’in staking hizmeti ile diğer platformların staking hizmetleri arasında fark olduğunu ifade eden başkan, kripto paralar için SEC’ten daha fazla düzenleyici netlik gelmesi gerektiğini ifade ederek, bekleyip göreceğiz dedi.

Başkan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Kraken’in staking hizmeti çok açık bir şekilde yatırım sözleşmesiydi ve bu tanıma giriyor. Bu da SEC’in neden harekete geçtiğini bize açıklıyor.

Kraken’in staking hizmeti ile diğer platformlarda sunulan hizmet oldukça farklı. Ancak şu anda SEC’in bu eylemi gerçekleştirmesinin nedeninin Kraken’de sunulan özelikler mi yoksa staking hizmetine daha geniş bir saldırının ilk adımı mı olduğunu bilmiyoruz.

SEC’in ne tür hizmetlere ve ne tür kripto paralara izin verip vermeyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek.”

SEC altcoinler özelinde gerekli netliği sunmadığı için, altcoin yatırımcıları mayınlı tarlada gezmeye devam edecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları