BitcoinHaberlerKripto Para

CFTC Üyesi, Bitcoin Yasa Tasarısını Değerlendirdi!

CFTC üyesi, kripto para yasa tasarısı hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Bitcoin (BTC) destekçisi senatörler Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand tarafından 7 Haziran’da Kongreye sunulan kripto para yasa tasarısı konuşulmaya devam ediyor.

İlgili Haber
Beklenen Kripto Para Yasa Tasarısı Açıklandı!

Yasa tasarısıyla ilgili düşüncelerini paylaşan SEC Başkanı Gary Gensler’den sonra Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) üyesi Christy Goldsmith Romero da düşüncelerini paylaştı.

Salı günü düzenlenen bir etkinlikte konuşan CFTC üyesi Romero, söz konusu yasa tasarısını memnuniyetle karşıladığını belirterek, kripto para düzenlemeleri ve yasaları konusunda daha fazla netliğe ihtiyaç olduğunu vurguladı.

“Kongre’nin bu düzenleyici eylemini memnuniyetle karşıladığımı belirtmek isterim ancak kripto para yasaları ve düzenlemeleri konusunda daha fazla netlik olması gerekiyor.

Bu kripto para endüstrisinin daha fazla gelişmesinin ve daha fazla tüketici korumasının olmasını sağlayacaktır.”

Aynı zamanda SEC’in icra bölümünde eski bir kıdemli danışman olan Romero’ya, CFTC’nin SEC’e kıyasla daha serbest bir düzenleyici olduğu görüşünün doğru olup olmadığı soruldu.

Bu soruya “hayır” cevabını veren Romero, sözlerine şu şekilde devam etti:

“CFTC’nin SEC’den daha serbest olduğu hiç de doğru değil, aslında bu konudaki tutumları oldukça benzer. Piyasadaki her kurum piyasanın sıkı bir şekilde denetlenmesine önem veriyor.

Ancak SEC ile aramızda farklılar da bulunuyor. Zira CFTC düzenlenmiş borsalarda daha fazla kripto para birimi ürününün işlem görmesine izin verdi.

Bunun anlamı, CFTC’nin bu konuda oldukça deneyimli olduğu ve bu pazardaki ticareti nasıl düzenleyeceğini bilmesidir. Yine de SEC ile işbirliği ve koordinasyon gerekli olacağına %100 inanıyorum.”

SEC Başkanı’nın Açıklamaları!

SEC Başkanı Gary Gensler, senatörler tarafından sunulan kripto para düzenlemesine ilişkin yasa tasarısının istemeden de olsa diğer piyasa korumalarını “zayıflatabileceğini” söyledi.

İlgili Haber
SEC Başkanı Gary Gensler, ABD'de Sunulan Kripto Para Yasası Hakkındaki Görüşlerini Açıkladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu