BitcoinHaberlerKripto Para

CFTC’den SEC’e Hodri Meydan: Kripto Düzenlemesi Deneyimine Sahip Tek Kurum Biziz!

CFTC'nin bu açıklamasına ABD Temsilciler Meclisi Tarım Komitesinden de destek geldi.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para düzenlemeleri konusunda tekelmiş gibi davranırken konuyla ilgili bir açıklama da Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) geldi.

CFTC Eski Başkanı Christopher Giancarlo yaptığı açıklamada kripto düzenlemesinin SEC’in yetki alanına girmediğini savunarak CFTC’nin Bitcoin ve kripto için piyasaları düzenleme deneyimine sahip tek ABD düzenleyici kurumu olduğunu iddia etti.

Konuyla ilgili ağız birliği halinde olan CFTC yetkililerinden Komiser Brian Quintenz ise paylaştığı bir tweette Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıkların SEC yerine CFTC tarafından düzenlenmesinin gerekli olduğunu belirtti.

İlgili tweette “… Herkes bilsin ki SEC’in saf emtialar üzerinde yani buğday, altın, petrol ve kripto paralar üzerinde düzenleme yapması için hiçbir yetkisi yoktur” diyen Komiser, kripto para birimlerinin emtia olduğunu ve SEC’in asla yetki alanına girmediğini iddia etti.

Her iki yetkili tarafından atılan söz konusu tweetler birbiri ardına geldi. Bu tweetlere ise destek gecikmedi. ABD Temsilciler Meclisi Tarım Komitesi kriptonun “SEC’den daha büyük” olduğunu belirterek Kongre’nin “dijital ekonomide yatırımcıları ve inovasyonu korumak için ilgili kuralları yazması gerektiğini” belirtti.

Söz konusu açıklamalar SEC başkanı Gary Gensler’in kripto para birimleriyle ilgili düzenleyici gözetimin artırılmasına yönelik çağrısından sonra geldi. Bakalım SEC’ten konuyla ilgili nasıl bir açıklama gelecek?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu