AltcoinAnaliz

Chainlink (LINK) 50 Doları Mı Hedefliyor? – LINK Teknik Analizi!

Chainlink (LINK)’te dikkat edilmesi gereken seviyeler.

Kripto piyasasında Bitcoin’in kendini 50000 dolar üzerine atması ile Chainlink de güne %10’luk bir yükselişle başladı. Yayın saati itibariyle 30 dolar üzerinden alıcı bulan LINK, önemli bir direnç alanı ile savaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde ATH seviyesinden %45’e yakın değer kabına uğrayan LINK, son birkaç günde yaptığı %35’lik yükselişle yatırımcılarını umutlandırıyor.

LINK yatırımcıları, günlük grafikte 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 30 – 31 dolar aralığının aşılmasını sabırsızlıkla bekliyor. Şayet bu alanın aşılması demek, önceki ATH seviyesine doğru bir yükselişi hatta 50 dolarlık yeni bir ATH hedefini doğuruyor.

50 Dolardan Önceki Dirençler

Her zaman kademeli yükselişlerin bu yükseliş içinde gerçekleşen düşüşlerin, piyasada fiyatın sağlıklı yükselişini sağladığı belirtiliyor. Burada da LINK’in 50 dolarlık bir seviyeye ulaşabilmesi için ara direnç seviyelerini geçmesi gerekiyor.

Chainlink (LINK) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

LINK, bugün içerisinde verdiği savaştan galip ayrılır ve 31 dolar üzerinde günlük mum kapanışı yapabilirse önündeki ilk engel 35 dolar seviyesi olacaktır.

Bu seviyenin geçilmesiyle fiyatta oluşabilecek FOMO etkisi, 40 ve 44 dolarlık dirençlerin geçilmesinde destek sağlayabilir. Ancak bu direnç seviyelerinden fiyatın desteğe çevirdiği bir önceki direnç seviyesine çekilmesi, daha sağlıklı bir fiyatlama oluşturabilir.

LINK fiyatının içinde bulunduğu alandan reddedilmesi halinde 18 – 19 dolar alanına kadar ara desteklerde kademeli alım yapılabilir. Bu yeşil bölge altındaki mum kapanışlarındaysa stop olma yoluna gidilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu