AltcoinHaberler

Chainlink (LINK) Uzun Süredir Devam Eden Sessizliğini Bozdu: 2.0 Yol Haritası Açıklandı

Chainlink ekibinin bir süredir devam eden sessizliği, Chainlink 2.0 yol haritası ile beraber resmen son buldu.

Kripto para sektörü resmen ayı piyasasını yaşamaya başladı ve bu dönemde en garanti getiri, pasif getiri olabilir. Bu sebeple birçok kripto para platformu ile projesi, staking odaklı pasif getiri girişimlerine hız verdi. Chainlink de tam olarak bu sayede hafif bir hareketlilik yaşadı.

Chainlink, Yeni Yol Haritasına Kavuştu

Chainlink (LINK), birçok DeFi platformu tarafından kullanılan bir numaralı oracle platformu olarak bilinmekte. Akıllı kontratların işleyebilmesi için gerekli olan verileri sağlayan Chainlink, şimdi ise staking duyurusunda bulundu. Chainlink tarafından yapılan açıklamada, oracle ağlarının uzun vadeli güvenliği ve sürdürülebilirliği için yeni bir dönemin başladığı aktarıldı.

Chainlink 2.0 için yol haritasını yayınlayan ekip, birçok yenilik sundu. Bunların başında ise Proof-of-Reserves (PoR) mekanizması yer almakta. PoR mekanizması DeFi projelerinin ağ dışındaki ve diğer ağlardaki varlıklarını otomatik denetimler ile kanıtlayabilmesini sağlayacak.

Bunun geliştirilme sebebi ise tahmin edilebileceği gibi LUNA/UST krizi olarak görülüyor. Teminatlı kripto paralar ve projeler bu sayede akıllı kontratlar aracılığıyla otomatik olarak denetlenebilecek ve raporlar herkese şeffaf olacak.

LINK fiyatı bu hareketli duyuru sonrasında yeşillendi. LINK, top 30 içerisinde en çok yükselenlerden birisi oldu ve 24 saatte %10 artış yakaladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu