Kripto HaberleriCardanoCharles Hoskinson, Ian Balina’ya Twitter Üzerinden Savaş Açtı!

Charles Hoskinson, Ian Balina’ya Twitter Üzerinden Savaş Açtı!

Takip et

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada ilginç bir münakaşa yaşandı. Charles Hoskinson, Token Metrics’in kurucusu Ian Balina’nın Ethereum‘un teknik olarak Cardano’dan daha üstün olduğunu söylemesi üzerine deliye döndü. Balina’yı ağır sözlerle eleştiren Hoskinson, “Ethereum‘un daha iyi bir kodu mu var gerçekten? Şu an ne içiyorsan bana da ver! Aklını kaçırmışsın sen!” ifadelerini kullandı.

Hoskinson’un sektörün 2. dev ismi Ethereum için elinden gelenin fazlasını yaptığı bir gerçek ancak Hoskinson, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’le aralarının açılması sonucu projeden ayrılmak zorunda kaldı.

Anlaşmazlık sonrası yeni projelere yelken açan Hoskinson, IOHK firmasını ve Cardano’yu kurdu. Hoskinson ayrıca Shelley’i piyasaya sürerek merkeziyetsiz kripto para tartışmalarına da yeni bir boyut getirdi. Shelley, yakın zamanda test ağına geçiş yaparak 5 milyar ADA staking’i ile göz doldurdu.

Ian Balina, ADA’nın sağlam bir teknolojiye sahip olduğunu ancak kod karşılaştırması yapılacak olursa Ether’in açık ara önce olduğunu belirtti. Balina’ya göre Ethereum 2020’li yıllara damga vurarak Bitcoin’i geride bırakacak kadar yükselecek. Söz konusu tahmin ilk başta kulağa çılgınca gelse de analistler Ethereum’un yeni sürprizlere gebe olacağına inanmanın çok da saçma olmayacağı görüşünü paylaşıyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları