Kripto Para

Charles Schwab CEO’su: “Kripto Alanında Doldurulması Gereken Muazzam Bir Boşluk Var”

Kripto para sektörü artık tüm şirketler için değerlendirilmesi gereken bir alan.

Dünyanın en büyük finansal hizmet şirketlerinden biri olan Charles Schwab’ın CEO’su Walt Bettinger, kripto para birimlerini göz ardı etmenin zor olduğunu ve günümüzde çok önemli bir yere sahip olduklarını ifade etti. Schwab ayrıca şirketler açısından kripto alanında doldurulması gereken muazzam bir boşluk olduğunu da sözlerine ekledi.

Günümüzde müşterilerin kriptoya yatırım yapabileceği birçok yolumuz var. Teklif etmediğimiz şey doğrudan ticaret. Fırsat düzenleyici açıdan kendini gösteriyorsa bu şansı memnuniyetle karşılarız.

dedi.

ABD’deki düzenleyici faaliyetler son yıllarda önemli bir ilerleme kaydetmiş olsa da dünyanın en büyük finans şirketlerinden bazıları düzenleyici kurumların yaptırımları sebebiyle duraksama yaşıyor.

Bankacılık ve yatırım hizmetlerinden servet yönetimi danışmanlığına kadar çok çeşitli alanlarda hizmet veren Charles Schwab 2020 üç aylık raporuna göre 7,5 trilyon doların üzerinde yönetimi ve yaklaşık 11,69 milyar dolar geliri ile dünyanın en büyük finansal hizmet şirketleri arasında yer alıyor.  Böylesine değerli bir şirketin CEO’su olan Bettinger “Bizim gibi bir firma için bugün kripto alanında muazzam bir boşluk var.”  dedi. Ancak kripto işlem maliyetlerinin “son derece yüksek” olduğuna da işaret etti.

Bettinger’ın kripto hakkındaki düşünceleri daha önce Marathon Digital Holdings ve dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock tarafından da dile getirilmişti.

BlackRock’un CEO’su Larry Fink de ekim ayında kripto parada “büyük fırsatlar” olduğunu ve Bitcoin’in “dünya çapında tüketicilere yardımcı olacağını” söylemişti. Ancak Fink kripto varlıkların uzun vadede nerede olacağı konusunda fikir beyan etmemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu