blank
BitcoinHaberlerLitecoin

Charlie Lee’den Yeni Açıklama: “Litecoin, Bitcoin’den Nasıl Üstün?”

Charlie Lee, LTC'nin BTC'den üstün olduğu yönleri açıkladı.

Kripto para sektörünün en tanınan ve eski isimlerinden olan Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee, katıldığı bir yayında önemli açıklamalarda bulundu. Lee, Litecoin (LTC) ve Bitcoin (BTC) arasındaki farklılıkları ortaya koydu ve LTC’nin üstün olduğu yönleri belirtti.

Litecoin ve Bitcoin’in Farklılıkları

Litecoin Ekim 2011’de piyasaya sürüldü ve bunun sektördeki en eski kripto para birimlerinden birisi olduğu söylenebilir. Bu aslında Bitcoin’in “lite” versiyonu olarak piyasaya sürüldü ve adı da tam olarak buradan geliyor. Bitcoin ile birçok benzer yöne sahip olan LTC de Bitcoin’in SHA256 algoritmasını kullansa da bunun üzerine Scrypto Proof-of-Work (PoW) konsensus yöntemini ekledi. Bu da LTC’ye ASIC cihazları ile madencilik yapmanın zorlaştırılması özelliğini kattı.

Charlie Lee konu hakkında yaptığı açıklamada ASIC cihazlarının devre dışı bırakılması nedeniyle LTC’nin herkes tarafından madenciliği yapılabilen bir kripto para olduğunu vurguladı. Lee buna ek olarak Litecoin ağının Bitcoin’den çok daha hızlı olduğunun altını çizdi. LTC arzının da daha fazla olduğunu belirten Lee, ödemeler için LTC kullanılmasının mümkün olduğunu vurguladı. Bitcoin ağında işlemler her on dakikada bir gerçekleşirken Litecoin ağında her 2,5 dakikada gerçekleşmekte.

Bitcoin’in blockchain ağının şu an tamamen dolu olduğunu ve her bloğun işlemde kullanıldığını ifade eden Lee, LTC’de ise bu sebeple işlem ücretlerinin çok düşük olduğunu vurguladı. Lee bunca üstün özelliğe rağmen ise elindeki bütün LTC’leri zirvede satması nedeniyle eleştirilmişti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu