Kripto HaberleriBitcoinÇin BSN Başkanı Bitcoin ve Altcoinleri Saadet Zincirine Benzetti!

Çin BSN Başkanı Bitcoin ve Altcoinleri Saadet Zincirine Benzetti!

Takip et

Bitcoin, 2021 yılında muazzam yükselişler kaydetti. Kasım 2021’de 69.000 dolarlık ATH’sine ulaşan BTC, Haziran ayında 2020’nin Aralık ayından bu yana en düşük seviye olan 18.000 doların da altına düştü.

“Bitcoin Bir Ponzi Şeması!”

Çin’in yerel gazetesi The People’s Daily’de bir makale kaleme alan Çin’in büyük blockchain projesi Blockchain Service Network’ün (BSN) Başkanı Shan Zhiguang He Yifan, başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto para birimlerinin her durumda bir Ponzi şeması olduğunu iddia etti.

“Bitcoin ve özel kripto para birimleri bana göre insanlık tarihinin en büyük ponzi şemasıdır. Düzenlenseler bile bu değişmez.

Kriptonun ponzi olduğunu anlamak çok kolay. Zira Dogecoin destekçisi Elon Musk’a baktığımızda bile bunu anlayabiliriz. Musk’ın bir twiti kripto paranın fiyatını artırmaya yetiyor.”

Mayıs ayının başlarında yaşanan TerraUSD (UST) ve LUNA çöküşüne de atıf yapan He Yifan, ” bir zamanlar dünyanın en büyük üçüncü sabit parası olan UST ve LUNA, destansı bir çöküş yaşadı. 40 milyar dolarlık piyasa değeri bir anda uçup gitti.  LUNA ve UST’nin neden bir anda çöktüğüne dair pek çok görüş var bunlardan biri de Ponzi şeması olması.” dedi.

“Kripto Para Yatırımım Yok!”

Hiçbir kripto para yatırımı olmadığına dikkat çeken BSN başkanı “Kriptoya yatırım yapmıyorum, gelecekte ülkeler tarafından düzenlenseler bile yatırım yapmayacağım, çünkü herhangi bir değeri olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador hakkında da yorun yapan He, El Salvador gibi hükümetlerin temel finansman eğitimine ciddi şekilde ihtiyaçları olduğunu ve bu hamleleriyle ülkeyi riske attıklarını söyledi.

BTC ve kripto paraları eleştiren BSN başkanı son olarak kripto piyasasının bir kısmının düzgün bir şekilde düzenlenmesi halinde stablecoinlerin iyi iş çıkaracağını düşünüyor.

“Tether (USDT), Circle’ın USDC’si birer ponzi şeması olarak görülmemesi gerekiyor.

Zira USDC veya USDT, spekülatif varlıklar değil, ödemeyle ilgili para birimleridir. Tamamen düzenlendiğinde iyi iş çıkaracaklarını düşünüyorum.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları