coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerÇin Dışişleri Bakanı, Blockchain Ve Yapay Zekâ Alanında Komşu Ülkelerle İşbirliği Yapmak...

Çin Dışişleri Bakanı, Blockchain Ve Yapay Zekâ Alanında Komşu Ülkelerle İşbirliği Yapmak İstiyor!

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Güney Kore'de Dışişleri Bakanları Toplantısına katılarak blockchain alanında işbirliği teklifinde bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Güney Kore’nin Busan kentinde Güney Kore Dışişleri Bakanı Park Jie-won ve Japonya Dışişleri Bakanı Ueda Yoko ile birlikte 10. Çin-Japonya-Güney Kore Dışişleri Bakanları Toplantısına katıldı.

Çin Dışişleri Bakanı Blok Zinciri ve Yapay Zekâ Alanında İşbirliği Yapmak İstiyor

Wang Yi, Çin-Japonya-Güney Kore işbirliğinin Doğu Asya’daki en kurumsallaşmış, geniş kapsamlı ve zengin donanıma sahip çok taraflı işbirliği çerçevesi haline geldiğini vurguladı.

Bunun da üç ülkenin kalkınmasına etkin bir şekilde hizmet ettiğini ve bölge halkına fayda sağladığını belirtti.

Wang Yi, üç ülkenin karşılıklı fayda ve kazan-kazan sonuçlarını savunmaya bağlı kalması, Çin-Japonya-Güney Kore Serbest Ticaret Anlaşması müzakerelerini mümkün olan en kısa sürede yeniden başlatması gerektiğini söyledi.

İlgili Haber  Güney Kore'nin Tek Hisse Senedi Borsası, Dijital Varlık Sektörüne Girmek İçin Adım Attı

Bölgesel ekonomik entegrasyon ivmesini sürdürmesi, çok kanallı ve çok düzeyli bölgesel serbest ticaret düzenlemelerini geliştirmesi ve Asya-Pasifik serbest ticaret bölgesine doğru ilerleme ortak hedefine katkıda bulunması gerektiğini vurguladı.

Ayrıca Wang Yi, bilimsel ve teknolojik inovasyonu derinleştirmeye, büyük veri, blok zinciri ve yapay zekâ gibi en ileri teknoloji alanlarında işbirliğini güçlendirmeye, üretim ve tedarik zincirinin istikrarını ve düzgünlüğünü birlikte korumaya ve bölgesel üretim ağının dayanıklılığını arttırmaya bağlı kalmalıyız, dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail