Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiÇin Hükümetinden Kripto Para Madenciliğine Yeni Bir Darbe Geldi!

Çin Hükümetinden Kripto Para Madenciliğine Yeni Bir Darbe Geldi!

Takip et

Çin’in İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nde kripto para madenciliği yapan firmalar kapatılıyor. Bölgedeki kripto para madenciliği yapan şirketlere karşı tutumunu iyice sertleştiren yetkililer “kripto para madencilik şirketlerinin temizlenmesi ve düzeltilmesini” hedeflediği için bölgeye denetim birimleri göndermeyi planlıyor.

Hedeflerinde Kripto Para Madenciliği Yapan Şirketler Var

Vergileri, arsaları ve yerel elektrik işletmelerini kullanan ve büyük veri endüstrisinde bir katılımcı gibi davranarak hükümet teşviklerinden yararlanan şirketler ilk hedefleri arasında yer alıyor.

Bu yeni denetim dalgasının etkisiyle yerel kripto madenciliği endüstrisinde çalışan birçok kişinin başka ülkelere taşındığı biliniyor. Yerel hükümet birkaç ay önce kripto madenciliği yapan şirketlerin kapatılmasına yönelik bir bildiri yayınlamıştı.

Madencilik Endüstrisini Reel Ekonomiyle İlgisi Olmayan Sahte Yenilikler Olarak Görüyorlar

Düzenleyici makamlar dijital para birimi madencilik endüstrisinin desteklenmemesi gerektiğini düşünüyor. Çin hükümetinin Çin Devlet Başkanı Xi Jingping’in olumlu açıklamalarına karşı sert tutumunu devam ettirip ettirmeyeceği yatırımcıların merak konusu olmaya devam ediyor.

Madenciliğe karşı olan faaliyetlerin BTC ve Blockchain’e karşı bir tutum olarak değil, vergi kaçırma ve kaçak elektrik tüketimi gibi konuları durdurmak için uygulandığı düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları