Bitcoin MadenciliğiHaberlerKripto Para

Çin Hükümetinden Kripto Para Madenciliğine Yeni Bir Darbe Geldi!

Yetkililer kripto para madenciliği yapan şirketlere karşı tutumunu iyice sertleştirdi.

Çin’in İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nde kripto para madenciliği yapan firmalar kapatılıyor. Bölgedeki kripto para madenciliği yapan şirketlere karşı tutumunu iyice sertleştiren yetkililer “kripto para madencilik şirketlerinin temizlenmesi ve düzeltilmesini” hedeflediği için bölgeye denetim birimleri göndermeyi planlıyor.

Hedeflerinde Kripto Para Madenciliği Yapan Şirketler Var

Vergileri, arsaları ve yerel elektrik işletmelerini kullanan ve büyük veri endüstrisinde bir katılımcı gibi davranarak hükümet teşviklerinden yararlanan şirketler ilk hedefleri arasında yer alıyor.

Bu yeni denetim dalgasının etkisiyle yerel kripto madenciliği endüstrisinde çalışan birçok kişinin başka ülkelere taşındığı biliniyor. Yerel hükümet birkaç ay önce kripto madenciliği yapan şirketlerin kapatılmasına yönelik bir bildiri yayınlamıştı.

Madencilik Endüstrisini Reel Ekonomiyle İlgisi Olmayan Sahte Yenilikler Olarak Görüyorlar

Düzenleyici makamlar dijital para birimi madencilik endüstrisinin desteklenmemesi gerektiğini düşünüyor. Çin hükümetinin Çin Devlet Başkanı Xi Jingping’in olumlu açıklamalarına karşı sert tutumunu devam ettirip ettirmeyeceği yatırımcıların merak konusu olmaya devam ediyor.

Madenciliğe karşı olan faaliyetlerin BTC ve Blockchain’e karşı bir tutum olarak değil, vergi kaçırma ve kaçak elektrik tüketimi gibi konuları durdurmak için uygulandığı düşünülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı