Kripto Para

Çin Hükümetinin Yaptığı En İyi Kripto Paralar Listesinin Ayrıntıları

Geçtiğimiz günlerde Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan CCID isimli bir şirketin yaptığı kripto para değerlendirme anketini haberimizde paylaşmıştık.

Bu sıralama bir çok tartışmayı beraberinde getirmişti, çünkü sıralamada Ethereum en iyi kripto para olarak listenin başında yer alırken Bitcoin 13. sırada yer alıyordu. Haziran ayında tekrar eden araştırmalar neticesinde birincilik EOS’un olurken Bitcoin 17. sıraya gerilemişti.

Bir çok kişi bu sıralamanın neyi baz alarak yaptığı konusunda netlik sağlayamazken, Amerikan sitesine röportaj veren CCID’nin başındaki isim Dr. Songtau Pu, sonuçlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bu sıralamanın kripto para performansları ile alakası olmadığını belirten Pu, değerlendirme yapılırken Blockchain’lerin teknik kaygıları göz önüne alındı ve bu sonuç ortaya çıktı dedi. Açıklamasına şu şekilde devam etti:

Bu değerlendirmede hiç bir kripto parayı sınırlamadığımızı bilmenizi isteriz. Bunlar kripto paralardan ziyade blockchain zincirlerinin teknik incelenmesidir ve uzman ekibimiz üzerinde çeşitli çalışmalar yapması neticesinde bu sonuca varmıştır.”

Ayrıca PU, Bitcoin’in neden 4 sıra daha gerilediğini şu şekilde açıkladı:

Bitcoin’in neden 4 sıra gerilediğini açıklamak bir hayli zor fakat tekrar altını çizerek söylüyoruz ki, biz bu sıralamayı teknik bazı kaygıları göz önüne alarak yapıyoruz. Bunu yaparken coin’in o anki fiyatı veya piyasa değeri bizim için önemli değil.”

EOS’un birinciliğe oturması hakkında da şu ifadeler kullanıldı:

EOS zirveyi haketti. Merkeziyetsiz sistem adına çıkarılan hizmetler, blok üretiminin 0.5 saniyeye kadar düşmesi ve gönderimlerin ücretsiz olması gibi konular EOS’u zirveye taşımamızda büyük etken oldu. Ayrıca teknik ekibi çok ciddi oranda gelişmeler yapıyor ve kodlar üzerinde yapılan iyileştirmeler çok tatmin edici.

Bu açıklamalardan sonra kurumun kripto paraları neye göre listelediği artık herkes tarafından netlik kazanmış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu