blank
AnalizBitcoinHaberler

Çin Hükûmeti En İyi 28 Kripto Para Birimi Listesini Yayınladı

Çin’de kripto paralar ile ilgili olarak son yıllarda sıkı adımlar atılıyor. Ülkenin adeta son dönemde aldığı önlemler tavan düzeye çıkarken, dünyanın en fazla kripto paralar ile ilgilenen ülkeleri sıralamasında da Güney Kore ve ABD ile birlikte Çin ilk sırada gelen ülkelerden birisi olarak tanınıyor: Bugün Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığına bağlı olarak çalışan Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Geliştirme Bölümü (CCID) tarafından yayınlanan yeni bir liste sonucunda ”en iyi 28 kripto para” listesini yayınlayan Çin, listede kafa karıştırıcı sıralamaya yer verdi.

Listeye göre en fazla teknolojinin olduğu ve en iyi kripto para birimi olarak gösterilen Ethereum ilk sırada kendisine yer bulurken, Bitcoin ise 13. sırada kendisine yer bularak tüm Çinlileri ve kripto para yatırımcılarını şaşırttı. Zira herkes Bitcoin’in ilk sırada olmasını beklerken Çin yönetiminin yayınladığı listede 13. sırada yer alan Bitcoin’in şaşırtıcı bir durum olduğu belirtildi.

Liste Neye Göre Hazırlandı?

Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığına bağlı olarak çalışan Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Geliştirme Bölümü (CCID) tarafından hazırlanan listenin neye ve hangi etkenlere göre hazırlandığı konusunda pek açıklama yapılmazken, listede teknoloji, uygulama ve inovasyona göre hazırlandığı belirtiliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu