Kripto Para

Çin Kendi Kripto Parasını Çıkarmayabilir

Çin yönetiminin kendi kripto parasını çıkarmaya hazır olduğu ile ilgili haberler doğru olmayabilir.

Bugüne kadar hiçbir ülke ve devlet kendisine ait kripto para birimi üretimi yapmadı ve hiçbir devlet bu konuya ihtiyaç duymadıkları gibi üzerinde fazla durmayacak olduklarını açıkladı. Yetkililer, kripto para yatırımcılarının sayısının artmasından endişe etmedi ancak Bitcoin’in kendi itibari paralarının önünü kesmesinin mümkün olup olmadığı konusunda da kararsız kaldılar. Bugün artık kripto para yatırımcılarının sayısı çok fazla arttı ve geçmişe göre binlerce farklı insan kripto paraları tanıdı ve öğrendiler.

Bitcoin konusunda Çin tarafının tavrı belli iken bazı Çin vatandaşlarına göre Pekin bu haberleri bilerek yayıyor ve kendisinin kripto para çıkarabileceği ve itibari paraları yok sayabileceği gücüne sahip olduğunu gösterebilmek için bu haberleri destekliyor olabilir.

Pekin bu tür olaylarda direkt olarak yapmayacağı bir hamle de olsa yapabilecek gibi göstermeyi tercih eden bir yönetici tarafından yönetilmekte ve bu da ülke vatandaşlarından tepki almakta.

Daha önceki haberimizde belirttiğimiz gibi birçok kişi ve kurum Çin’in yakın zamanda kripto parasını çıkaracağını düşünüyor olsa da Çin Haklı bunun olmayabileceği görüşünde.

İlgili Haber  Çin, 2020'nin İlk Çeyreğinde Dijital Yuanı Piyasaya Sürebilir!

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı