HaberlerKripto Para

Çin, 2020’nin İlk Çeyreğinde Dijital Yuanı Piyasaya Sürebilir!

ABD, dijital USD konusunda elini çabuk tutmalı.

Çin, ulusal kripto parasını geliştirdiği açıklamalarını uzun süre önce yapmıştı ancak üst düzey hükümet yetkililerince bu dijital paranın ne zaman geçerlik kazanacağıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Hatta son yapılan açıklamada henüz bir kripto paranın üretilmediği ifade edilmişti

Proof of Capital’in Ortağı Edith Cheung’dan Konuyla İlgili Yeni Açıklamalar Geldi

Cheung önümüzdeki altı ile on iki ay içerisinde Çin’in dijital para birimini piyasaya süreceğinden emin konuştu. Çin Merkez Bankası dijital para birimi ile dünya sahnesinde yer almaya hazırlanan ilk ülke konumunda yer alıyor. Bu yüzden özellikle ABD’nin elini çabuk tutmasını düşündüğünü dile getiren Cheung, güçlü rakipleri olan ABD’nin dijital USD konusunda sağlam bir politikaya sahip olması gerektiğini düşünüyor.

Çin Merkez Bankası’nın Ödeme ve Anlaşmalar Departmanı Başkan Yardımcısı Mu Changchun da Çin’in dijital para biriminin beş yıl içinde hazır olacağını yeni yapmış olduğu bir açıklamayla kamuoyuyla paylaşmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu