BitcoinBitcoin Madenciliği

Çin Kripto Avını Sürdürüyor!

Çin'in madencilik yasağı Bitcoin hashrate'ini düşürürken Çin Merkez Bankasının cadı avı devam ediyor.

Bitcoin madenciliğiyle ilgili sert tavrı ve kripto paralara olan yaklaşımıyla sık sık gündemde yer alan Çin, bu sefer de kripto ticareti yaptığı şüphesiyle kapatılan bir web sitesiyle haberimize konu oldu.

Beijing Tongdao Cultural Development Co. Ltd. kripto ticareti hizmeti vermekle yakın mercek altına alındı ve söz konusu şüphelerin ağır basması sonucu şirketin web sitesi Çin Halk Bankasına (PBoC) bağlı bir departman tarafından engellendi.

Çin’in bunca baskıcı tavrına rağmen ülkede hala kripto para yasaklarını delmeye çalışan şirketlerin olması aslında bir bakıma kripto para ticaretinin ne kadar vazgeçilmez olduğunu gözler önüne seriyor.

Nitekim kripto para birimleri artık hayatımızın her alanında ve pazarın genel ekonomideki payı engellenemez boyutlara ulaşmış durumda. Çin Merkez Bankası her ne kadar sürekli bir şekilde işletme ve bankalara kripto işlemlerine katılmamaları ya da kripto ticaretine veya madencilik şirketlerine asla yardım etmemeleri gerektiğini hatırlatsa da kripto faaliyetleri ülkede gizliden gizliye devam ediyor.

Ancak öte yandan birçok madencilik şirketi kapanmış/kapatılmış ve farklı ülkelere göç etme noktasında arayışa girmiş durumda. Birçok madencilik şirketine kucak açan Kanada ve Kazakistan gibi ülkeler ise Çinli madencileri kendilerine çekmeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu