BorsaHaberler

Çin’den Yeni Yasaklama Hamlesi: BISS Borsası Kapatıldı

Çin'in "bir öyle bir böyle" olan Blockchain ve kripto para politikası bir yasaklama ile daha gündeme geldi.

Çin bundan birkaç gün önce Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili tüm piyasayı tedirgin eden açıklamalar yapmıştı. Her ne kadar Blockchain teknolojisini övse de kripto paraları sevmeyen ve sıkı denetlemeler geleceğini ifade eden Çin yönetimi, bugün BISS borsasını kapattı ve borsa ile ilgili olan 10 kişiyi de tutukladı.

Haber her ne kadar kamuoyu ile yeni paylaşılmış olsa da bu yasaklamanın en az iki haftalık bir geçmişi olduğu ifade ediliyor.

Çin şüphesiz kripto para denilince akla gelen ilk ülkelerden birisi. Geçtiğimiz ay bir açıklaması ile Bitcoin’i nasıl yukarı yönlü hareket ettirdiyse, bugün de sert tavırlar ve yasaklamalar ile BTC’de düşüş etkisi yaşatıyor.

Son 2 hafta içerisinde toplamda 39 kripto para borsasını yasaklayan Çin bu tavrını devam ettirmeye kararlı. Ancak çoğu uzman Çin’in yasakladığı bu borsaların ve kurumların zaten yasa dışı olduğunu ve lisanssız bir şekilde işlem yaptıklarını ifade ederek bu tutumunda Çin yönetimine hak veriyor.

Çin’in kripto paralar ile ilgili yaptığı “bir öyle bir böyle” olan tutumu herkesin kafasında soru işaretine sebep oluyor. Konu ile ilgili yazdığımız içeriğe göz atabilirsiniz:

İlgili Haber  Çin Bitcoin ve Diğer Kripto Paraları Neden Direkt Yasaklamıyor?

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı