Kripto HaberleriBorsaÇin'den Yeni Yasaklama Hamlesi: BISS Borsası Kapatıldı

Çin’den Yeni Yasaklama Hamlesi: BISS Borsası Kapatıldı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin bundan birkaç gün önce Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili tüm piyasayı tedirgin eden açıklamalar yapmıştı. Her ne kadar Blockchain teknolojisini övse de kripto paraları sevmeyen ve sıkı denetlemeler geleceğini ifade eden Çin yönetimi, bugün BISS borsasını kapattı ve borsa ile ilgili olan 10 kişiyi de tutukladı.

Haber her ne kadar kamuoyu ile yeni paylaşılmış olsa da bu yasaklamanın en az iki haftalık bir geçmişi olduğu ifade ediliyor.

Çin şüphesiz kripto para denilince akla gelen ilk ülkelerden birisi. Geçtiğimiz ay bir açıklaması ile Bitcoin’i nasıl yukarı yönlü hareket ettirdiyse, bugün de sert tavırlar ve yasaklamalar ile BTC’de düşüş etkisi yaşatıyor.

Son 2 hafta içerisinde toplamda 39 kripto para borsasını yasaklayan Çin bu tavrını devam ettirmeye kararlı. Ancak çoğu uzman Çin’in yasakladığı bu borsaların ve kurumların zaten yasa dışı olduğunu ve lisanssız bir şekilde işlem yaptıklarını ifade ederek bu tutumunda Çin yönetimine hak veriyor.

Çin’in kripto paralar ile ilgili yaptığı “bir öyle bir böyle” olan tutumu herkesin kafasında soru işaretine sebep oluyor. Konu ile ilgili yazdığımız içeriğe göz atabilirsiniz:

İlgili Haber
Çin Bitcoin ve Diğer Kripto Paraları Neden Direkt Yasaklamıyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları