BitcoinBorsaHaberler

Çin Kripto Para Borsalarına İzin Verecek Mi?

Çin'in kripto para borsalarına izin verdiği iddiaları üzerine Bitcoin borsası Binance CEO'su Changpeng Zhao açıklama yaptı.

Bir Twitter kullanıcısı tarafından belgeli bir şekilde iddia edilen habere göre, Çin Hükümeti’nin kripto para borsalarına artık onay verdiği belirtilmişti.

Bilindiği gibi Binance her ne kadar Çin merkezli olarak ortaya çıksa da ülkede yaşanılan kripto para yaptırımları sebebiyle Malta’ya taşınmak zorunda kalmış ve Çin ile ilişiğini kesmişti.

Bu iddiadan sonra açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, ” Durumun tam olarak böyle değil, evet olumlu gelişmeler var fakat bu gösterilen belge Çin’de her işletmeye verilen standart bir belgedir ve borsa lisansı değildir. Tabi bu gelişme olumsuz değil ama haberler gerçeği yansıtmıyor.” ifadelerini kullandı.

Özellikle Çin tarafından son dönemde yapılan Blockchain ve kripto para açıklamalarından sonra ülkede uygulanan birçok kripto para, borsa ve madencilere uygulanan yasakların ortadan kaldırılacağı gündeme gelse de bu iddialar henüz resmi makamlarca açıklanmadı ve gerçeği yansıtmıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu