Kripto HaberleriHaberlerÇin kripto paralar için araştırmalarını arttırabilir

Çin kripto paralar için araştırmalarını arttırabilir

Takip et

Çin yönetiminin kripto paralar ile ilgili olarak araştırmalarını daha fazla arttırabilecek olduğu ve gelecekte kripto paralar konusunda olası zarar görmemek için bazı önlemler almasının ve ülkede kripto paralar aracılığı ile vergi kaçırılmasının önüne geçmek için yeni adımlar atacak olduğu tahmin ediliyor. Çin’de birçok insan kripto para sahibi olması ve kripto paraların aktif olarak 3.1 milyondan daha fazla insan tarafından kullanılıyor olmasının devletin kasasına girecek olan vergi ve gelir konusunda bazı sorunlara ve hatalara sebep olduğu, devlete vergi vermemek isteyen trilyoner Çinli işadamlarının bu sayede daha kolay vergi kaçırdıkları biliniyor.

Çin yönetiminin ise vatandaşlarını izlemek politikası kapsamında ülkenin dört bir yanında aktif olarak kurulu merkezler ve ekipler aracılığı ile başta madencilik yapan vatandaşlar olmak üzere vatandaşlarının kripto paralar üzerindeki etkisi ve etkinliğini derin bir şekilde araştırdığı iddia ediliyor.

İnsan haklarını dahi saymıyor

Çin’de insan haklarının yeteri kadar geçerli olmaması ve katı yönetimin olmasından dolayı birçok Çinli kripto paralar ile kendi yatırımlarını koruyacak olduğunu düşünüyor. ABD ile olası bir savaş durumu ve Kuzey Kore faktörü dolayısı ile bugüne kadar altın ve dolar yatırımından sonra kripto para yatırımı yapması ile tanınıyor. Birçok Çinli ise kripto paraların olası bir yasaklama durumunda ne olacak olduğu konusunda hükümetin son açıklamalarını ve kripto paralar ile ilgili olarak ne düşündüğünü yakından takip ediyor.

Katı siyasi yönetim ise ülkenin 1.3 milyar nüfusunun yönetilmesi ve olası gelir ve güvenlik sorunları yaşanmaması için mevcut yasaları sürekli olarak düzenleyerek vatandaşlarının olası bir kayıp yaşaması veya devlet kasasının olası bir kayıp yaşamaması için çaba harcıyor. Mevcut koşullarda bir Çinli günde 1 dolar karşılığına kadar düşen 12 saatten daha uzun çalışma saatlerine rağmen kripto para madenciliği yönetimini kullanarak günde 2-7 dolar arasında kar edebiliyor ve bu Çin hükümetinin tepkisini çekiyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları