BitcoinHaberler

Çin Mahkemesinden Yeni Bitcoin (BTC) Kararı!

Çin'deki bir mahkeme, Bitcoin'in sanal bir mülk olduğuna hükmetti.

Kripto para birimlerinin neredeyse tamamen yasaklanmanın eşiğine geldiği Çin’de yeni bir karara daha imza atıldı. Şanghay içerisindeki bir yerel mahkeme, Bitcoin ile ilgili bir davada lider kripto para biriminin aslında para birimi olmadığına hükmetti. Mahkeme, Bitcoin’in sanal bir mülk olduğuna hükmetti.

Çin’den Bitcoin Kararı

Minhang bölgesinde görülen duruşmada davacının bir kişiden Bitcoin madencilik cihazları aldığı ancak daha sonra bu anlaşmanın geçersiz kaldığı aktarılmakta. 2017 yılında Çin Merkez Bankası tarafından çıkartılan yönetmelik kapsamında iptal edilmek zorunda kalınan anlaşma hakkında açılan davada mahkemenin kararı ilginç oldu.

Mahkeme, bu anlaşmanın yine de geçerli olduğunu ve Bitcoin’in para biriminden çok sanal mülk olduğunu vurguladı. Mahkeme, Tencent’in QQ isimli kripto para birimlerinin ve puanlarının, Baidu’nun sanal para biriminin ve BTC gibi para birimlerinin toplu olarak sanal mülk olarak görüleceğini ifade etti. Bunların belirli seviyede kaynak ve enerji gerektirmesinden dolayı mülk olarak görüldüğünü belirten mahkeme, ilginç bir karara imza atarak tepkilere yol açtı.

Çin içerisinde 2017 yılında görülen bir başka davada ise Bitcoin “yasal sanal internet mülkü” olarak tanınmış ve para birimi olarak kabul edilmemişti. Bitcoin ile ilgili dünya çapında farklı davalar daha görüldü ve Rusya’da bunun mahkeme tarafından para birimi olarak kabul edildiği biliniyor. Çin ise bu konuda geri adım atmamakta kararlı gibi gözükmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu