Kripto HaberleriBitcoinÇin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, Bu Sefer Olumlu Bitcoin (BTC) Açıklaması Yaptı

Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, Bu Sefer Olumlu Bitcoin (BTC) Açıklaması Yaptı

Takip et

Çin, 2017 yılından beri attığı adımlarla Bitcoin (BTC) ve kripto para yatırımcıları için hep korku yaşattı. Çin Merkez Bankası tarafından ülkede ICO yapılması ve yerli borsaların katılımları tamamen yasaklandı ve bu yasak hala sürüyor. Şimdi ise Çin’in farklı bir adım attığı gözlerden kaçmıyor.

Çin, Bitcoin İçin Olumlu Adım Atacak mı?

Çin Merkez Bankası’nın Başkan Yardımcısı Li Bo, Bitcoin gibi kripto paraların alternatif varlık veya yatırım aracı olarak görülmesi gerektiğini vurguladı.

Wu Blockchain’in aktardığı bilgilere göre Çin hükümeti ilk defa kripto paralara değer biçti ve bunlarla ilgili olumlu bir açıklamada bulundu. Başkan Yardımcısı buna ek olarak özel şirketler tarafından piyasaya sürülen stablecoinlerin ise lider kripto para birimi Bitcoin’den çok daha sert regülasyona tabi tutulması gerektiğini ifade etti.

Çin Merkez Bankası’nın eski Başkanı Zhou Xiaochuan ise katıldığı bir etkinlikte dijital varlıkların gerçek ekonomi için kullanılması gerektiğini vurgulayarak kripto paraların bu durumda olmadığını ifade etti.

Aslında Xiaochuan’ın bu açıklamasına karşı yeni yönetimin karşıt açıklaması, Çin’de değişim rüzgarlarının esiyor olabileceğine işaret ediyor.

Ülkede uygulanan sermaye kontrolleri nedeniyle Bitcoin ve kripto paralar bir zamanlar ciddi bir tehdit olarak görülse de şu an ibrenin stablecoinlere döndüğü görülüyor. Çin, kendi merkez bankası destekli dijital parası konusunda da ciddi bir ilerleme kaydetti ve söz konusu ilerlemeler sonrası olumlu haberler gelmeye devam edecek gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları