blank
Haberler

Çin Merkez Bankası: Dolandırılmayın!

Çin Merkez Bankası, kripto paralar ve blockchain teknolojisi adının kullanılarak dolandırıcılık vakalarının ortaya çıktığını ve kripto para dolandırıcılığı vakalarının daha fazla arttığını belirterek Çin Merkez Bankasınca yapılan açıklamalarda olduğu üzere uyarı ve önerilere mutlaka dikkat edilmesi ve uyulması gerektiği uyarısında bulundu.

Banka, kripto paraların kullanımının daha fazla yaygınlaşması ve blockhain teknolojisi konusunda yapılan araştırmalar ve şirketlerin açılmasının ardından dolandırıcılıklara daha fazla insanın karıştığına değinerek yatırımcı gibi kendilerini gösteren şirket ve kişilere itibar edilmemesi uyarısında bulunuldu.

Önlemler alınmalı

Çin Merkez Bankası, kripto paralar konusunda mutlaka vatandaşların önlemler almasını ve risk konusunda bilgi sahibi olmak gerektiğine değindi. Bankanın açıklamasında kripto paralar ile ilgili olarak gelecekte olası dolandırıcılık vakalarının daha fazla artabilecek endişesi taşıdığı, bu yüzden bu şekilde bir basın açıklaması yapıldığı öğrenildi. Çin’de her saat onlarca siber saldırı yapılıyor ve bu siber saldırılar son yıllarda daha çok kripto para borsaları ve borsa üyeliği ve yatırımı bulunan yatırımcıları etkiliyor. Günde en az binlerce dolarlık siber saldırı vakası gerçekleşiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu