Haberler

Çin Merkez Bankası, ICO sonrası Airdrop’lar konusunu takibe aldı

Çin Merkez Bankası (PBoC) raporlara yansıyan yazılı metne göre ICO sonrası Airdrop konusuna değinildi.

Çin Merkez Bankası (PBoC) kripto paralar konusundan hemen sonra ICO konusunda bir takım adımlar atarak ülkede yasaklar uygulamış ve ICO’ların tamamen yasak olduğunu açıklamıştı. Ülkede, yasaklar uygulanırken sadece bununla da sınırlı kalındı ve iddialara göre raporlara giren Airdrop tokenleri de söz konusu oldu. Airdroplar hakkında bir takım yasal önlemler almaya hazırlandığı iddia edilen bankanın, yasal olarak ICO açığı olarak Airdrop konusunda önlemler alınmasını isteyebilecek olduğu ortaya çıktı.

Airdropların tamamen ücretsiz olarak veriliyor olması ve insanlar tarafından tercih ediliyor oluşu dolayısı ile Çin’de dolandırılan insan sayısının artabilecek olduğu ihtimalleri doğarken, yatırımcıların ise olumsuzluklar karşısında daha fazla korunması adına Airdrop konusunun başlıca ayrı bir kalemde incelenebilecek olduğu söylentileri yayılmaya başladı.

Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından atılacak olan adımlar ve alınacak olan kararların nihai sonuçlarının nasıl olacağını zaman belirleyecek. Zaman içerisinde bankanın kripto paralar konusunda da bir takım yasal önlemler alabilecek olması, ve yasal önlemlerin yasakları kaldırabilecek olması dolayısı ile ülkede umutlu bir bekleyiş mevcut.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu