coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerÇin Merkez Bankası, Yeni Raporunda Kripto Paralara Detaylı Bir Bölüm Ayırdı! İşte...

Çin Merkez Bankası, Yeni Raporunda Kripto Paralara Detaylı Bir Bölüm Ayırdı! İşte Bankanın Söyledikleri

Çin'in merkez bankası olan Çin Halk Bankası, yayınladığı son raporunda kripto para varlıklarına da bir bölüm ayırdı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin’in merkez bankası olan Çin Halk Bankası (PBOC), ilk kez kripto paralara ayrı bir bölüm ayıran en son finansal istikrar raporunu yayınladı. Banka, gelişmekte olan dijital para birimleri alanına ilk kez bu kadar büyük bir ağırlık veriyor.

Raporda kripto varlıkların finansal sistem için yarattığı riskler ve zorluklar ile bunlara yönelik düzenleyici tepkiler analiz ediliyor.

Yeni kripto para bölümü “aynı iş, aynı riskler, aynı denetim” ilkesini vurguluyor. Bu yaklaşım rapora göre, veri boşluklarını azaltmayı, fragmantasyonu azaltmayı ve kripto varlık piyasasındaki düzenleyici arbitrajı ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

İlgili Haber  QCP Capital, Bitcoin Spot ETF Onayının Ardından BTC ve ETH Fiyatının Durumu Hakkında Tahminlerini Paylaştı

Raporda ayrıca Finansal İstikrar Kurulu’nun (FSB) kripto para regülasyonu hakkında da detaylı bir paragraf yer alıyor.

Yayınlanan raporda kripto paraların risklerinden bahsedilen bir bölümde FTX çöküşü ve Terra (LUNA) ekosisteminin yaşadığı batış hikayesine de değinildi.

Banka, Ekim ayında yayınlanan “Devlet Konseyi’nin Mali Çalışmalarına İlişkin Rapor” belgesinde gizli finansal riskleri önleme ve çözme çabalarının bir parçası olarak, yasadışı finansal faaliyetler ve yasadışı bağış toplamayı “ciddi bir şekilde engelleme” ve “yerel sanal para birimi işlemlerinin spekülasyonunun kararlı bir şekilde önüne geçme” sözü vermişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail