coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinQCP Capital, Bitcoin Spot ETF Onayının Ardından BTC ve ETH Fiyatının Durumu...

QCP Capital, Bitcoin Spot ETF Onayının Ardından BTC ve ETH Fiyatının Durumu Hakkında Tahminlerini Paylaştı

Singapurlu kripto para analiz şirketi QCP Capital, yeni yıl öncesinde Bitcoin ve Ethereum için son analizini yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin fiyatı 44.000 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. QCP Capital analistleri bu gelişme ışığında piyasa trendlerine ilişkin bir analiz yayınladı.

Analistlere göre BTC Spot ETF’nin piyasaya sürülmesine üç haftadan az bir süre kaldı. ETF onayları, Piyasanın kapanacağı 5 Ocak tarihinde ya da 8-10 Ocak 2024 tarihleri arasında duyurulabilir. Neredeyse tüm ETF sağlayıcıları SEC’in “sadece nakit” talebini kabul ettiğinden, “sadece nakit” ile “in-kind” arasındaki son sorun da çözülmüş oldu.

Lansmana yaklaşırken QCP Capital, başlangıçta BTC Spot ETF’ye yönelik gerçek talebin muhtemelen piyasa beklentilerinin altında kalacağına işaret ediyor. Bu da analistlere göre Ocak ayının ikinci haftasında klasik bir “haberi sat” senaryosu oluşturuyor.

Bu nedenle analistler, BTC için 45.000 – 48.500 dolar bölgesinde üst direnç ve yükseliş trendi yeniden başlamadan önce 36.000 dolar seviyelerine olası bir geri çekilme bekliyor. Piyasa BTC’nin yarılanma etkinliğine (halving) doğru güçlü bir ralli için pozisyon alırken, analistler yükseliş trendinin belki de birkaç hafta sonra devam edeceğinden eminler.

İlgili Haber  Herkes Mart Ayında Faiz İndirimi Beklerken Morgan Stanley Ekonomistleri Sürpriz Tahminini Açıkladı

Analistlere göre piyasanın beklentisi hızlı bir şekilde Ethereum spot ETF’ye dönebileceğinden ve potansiyel olarak BTC’den ETH’ye geçişlere yol açabileceğinden ETH de burada ilginç bir gecikmeli işlem olabilir. Analistler ETHBTC çaprazında 0.051 seviyesinde çok güçlü bir desteğe işaret ediyor.

Henüz ETH spot ETF onayına daha aylar olsa da, analistlere göre bu durum yakın zamanda onaylanmış olacak BTC spot ETF sağlayıcılarının ETH spot ETF için hemen başvuruda bulunmasını engellemeyecek. QCP Capital analistlerine göre bu tür bir heyecan, ETH fiyatı için haklı olsun ya da olmasın bir miktar spekülatif artış yaşatabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları