Altcoin

Çin Merkez Bankası’ndan Yeni Kripto Para Uyarısı ve Kapatma Kararı!

Çin, kripto para sektörüne yönelik baskıyı arttırıyor.

Çin, kripto para sektörüne yönelik baskısını her an arttırmak için elinden geleni yapıyor. Kısa süre önce kripto para madenciliğine yönelik getirilen yasaklardan sonra şimdi ise farklı alanda hizmet veren şirketlere de yasaklamalar getirilmeye başlandı. Çin Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada kripto paraların risklerine karşı da bir kere daha uyarı yayınlandı.

Kripto Para Hizmeti Veren Şirket Kapatıldı

Çin piyasasına hakim Colin Wu tarafından aktarılan bilgilere göre Çin Merkez Bankası bir şirketin lisansını iptal ederek internet sitesini kapattı. Yazılım hizmetleri sağlayan sitenin kapatılma sebebi ise bunun kripto para hizmetleri sunuyor olması şeklinde aktarılıyor.

Bu da aslında sadece kripto para şirketlerinin değil, kripto para işlemleri ile bağı olan bütün şirketlerin risk altında olduğuna işaret etmekte.

Çin tarafından yayınlanan açıklamada, bankaların ve finans kurumlarının kripto para şirketlerine hizmet vermesinin de yasaklanabileceği vurgulandı. Aslında Çin daha önce de benzer bir uyarı yayınlamış ve Çin’in en büyük bankalarından birisi olan Çin Tarım Bankası buna önderlik etmişti.

Çin’in bu yeni yasak haberinden sonra ise ülkedeki kripto para tutumu iyice sertlemiş gibi gözüküyor. Bitcoin fiyatı da bu haber ile birlikte %1,5 düşüş yaşadı ve 35.000 dolar bandına gelir gelmez yeniden 34.000 dolar seviyesine çekildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Ya Bir gün de hayırlı bir haber gelsin


Başa dön tuşu