HaberlerNFT

Çin’de 1.1 Milyar Kullanıcıyı İlgilendiren Bir NFT Düzenlemesi Geldi!

Çin'de 1.1 milyar kullanıcı tarafından kullanılan bir platformda yeni bir NFT düzenlemesinin uygulanacağı bildirildi.

Çin’in en büyük mesajlaşma uygulaması WeChat, NFT’ler üzerindeki denetimi güçlendirmek için kurallar getirmeye başladı.

Haberlere göre, platform yeni kurallara uymak amacıyla bu alan ile ilgili herkese açık hesapları yasakladı.

WeChat, Yeni NFT Kurallarını Açıkladı

Günlük 1.1 milyardan fazla kullanıcısı olan WeChat, dijital varlıkların piyasaya sürülmesine ilişkin yeni kurallar yayınladı.

Güncellenen “Etik Kurallar” bölüm 3.24 uyarınca, sanal para biriminin çıkarılması, ticareti ve finansmanına dahil olan tüm hesapların sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalacağını belirtiyor.

Belirlenen hesaplar, kalıcı bir yasağa yol açabilecek belirli işlevlerden kısıtlanacak.

Güncellenen kurallar, NFT’lerin işlem görmesine yardımcı olan profillerin de buna uygun olarak ele alınacağını belirtiyor.

Edinilen bilgilere göre WeChat, “NFTea Digital Tea Ticket” resmi hesabını, belirlenen düzenlemelere uymadığı gerekçesiyle kapattı.

Profilin, kullanıcılar tarafından oluşturulan dijital koleksiyonlara ilişkin işlem yaptığı tespit edildi.

Daha önce WeChat, NFT’lerle ilgilenen çok sayıda hesabı kapatmıştı. Bu hareket, Çin hükümetinin artan incelemelerine paralel olarak geldi. Ancak uygulama, bu kararın riskli dijital varlık ticareti spekülasyonunu önlemek için alındığını belirtti.

İlgili Haber
Ukrayna, Kendisine Bağışlanan Ünlü NFT'yi Sürpriz Bir Meblağa Sattığını Açıkladı!

Çin Uzun Süredir Kripto Paralara Karşı Bir Tutum İzliyor

Platformda yasaklanan hesapların bir blockchain şirketi ile işbirliği sertifikası sunmaları gerekiyor. Blockchain kuruluşlarının, Çin Siber Alan İdaresi tarafından tescil edilmesi ve onaylanması şart koşuluyor.

Çin’in ülkedeki kripto para sektörüne karşı oldukça sert bir tutum izlediği biliniyor. Ülke bir süre önce kripto paraların kullanımını ve madenciliğini zaten yasaklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu