HaberlerKripto ParaXRP

Çin’de Ripple (XRP) Operasyonu!

Çin polisi Ripple dolandırıcı çetesine operasyon düzenledi.

Çin hükümeti geçtiğimiz Eylül ayında kripto para birimleri ile ilgili tüm faaliyetleri yasakladıktan sonra da kripto paralar ile ilgili operasyonlarına devam ediyor.

Son olarak yaklaşık Çin polisi 47 bin üyesi bulunduğu tespit edilen Ripple (XRP) dolandırıcı çetesini yakaladı.

XRP dolandırıcı çetesinin bir süredir arandığını belirten Çin polisi Gansu eyaletinin Baiyin şehrinde gerçekleştirdiği operasyonla XRP çetesinin yöneticisi olduğu belirtilen 7 kişiyi ele geçirerek tutukladı.

Polis “Ripple UnionPay Community” yani “Ripple Birliği Topluluğu” isimli grubun çeşitli üyelik paketleri ve ödül vaatleriyle yaklaşık 8.4 milyon XRP topladığını açıkladı.

XRP’ler dışında telefon ve bilgisayar gibi başka eşyalara da el konuldu.

 

Polis operasyon sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

” Söz konusu çetenin yaklaşık Mart 2021’den bu yana faaliyette olduğunu ve Çin’in en çok kullanılan WeCaht uygulaması üzerinden üye aldıklarını tespit ettik.”

Bitcoin ve kripto paralara sıcak bakmayan Çin hükümetinin el konulan bu kripto paralara ne yapacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Bu bağlamda Çin hükümetinin el koyduğu XRP’leri satıp satmayacağı belirsizliğini koruyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu