BitcoinHaberlerNFT

Çin’den Bitcoin, Ethereum ve NFT Uyarısı Geldi!

Çin kripto paralar üzerindeki baskısını devam ettiriyor.

2021 yılında kripto para birimlerine yönelik yasaklayıcı tavrını genişleten Çin şimdi de NFT’ler üzerinden uyarılarını artırıyor.

Çin Merkez Bankası’na bağlı Çin İnternet Finans derneği, Çin Bankacılık Birliği ve Çin Menkul Kıymetler Birliği NFT ile ilgili finansal riskleri önlemek için ortak bir oluşum başlatarak bazı uyarılar yayımladı.

NFT’ler hakkında blok zinciri teknolojisinin yenilikçi bir uygulaması olarak bahsedilen metinde şu ifadelere yer verildi:

“Blok zinciri teknolojisinin yenilikçi bir uygulaması olarak NFT, dijital ekonomi modelini zenginleştirme ve kültürel endüstrinin gelişimini destekleme konusunda belirli bir potansiyele sahiptir. Ancak aynı zamanda spekülasyon, kara para aklama ve yasa dışı riskler gibi gizli riskler vardır.”

Merkez Bankası bünyesinde oluşturulan bu birlik risklerin bertaraf edilebilmesi için kendilerine bağlı finans kuruluşlara 6 maddede yapılması gerekenleri ve alınması gereken önlemleri bildirdi.

Buna göre:

1- Blok zinciri teknolojisinin uygulamasını standartlaştırın ve dijital sanayileşmeyi teşvik etmede NFT’nin olumlu rolünü ön plana çıkarın. NFT ürünlerinin değerinin tam olarak desteklenmesini sağlayın, tüketicileri koruyarak şişirilmiş fiyatların temel değer yasasından sapmasını önleyin.

2- Kurallara bağlı kalarak finansal riskleri önleyin.

3- Merkezileştirilmiş ve standartlaştırılmış ticaret yerleri kurun.

4-Bitcoin, Ethereum ve Tether gibi sanal para birimleri NFT’ler için fiyatlandırma ve ödeme aracı olarak kullanılamaz.

5-Satın alma ve satış işlemlerini gerçek kimlikler üzerinden yapın. Müşterilerin kimlik bilgilerini ve işlem kayıtlarını saklayın. Kara para aklamayla mücadele çalışmalarında aktif olarak işbirliği yapın.

6- Doğrudan NFT’ye yatırım yapmayın. NFT’ye yatırım yapmak için finansman desteği sağlamayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Çin ekonomisi batsa çok sevincem yeni teknolojiden korkuyorlar Çin hukumeti başaramayacaklar kripto geleceğin teknolojisi olacak okadar

IQT

En büyük gizli yatırımcı yine onlar… İstedikleri kadar engelleme odaklı haber çıkarsınlar.


Başa dön tuşu