HaberlerKripto Para

Çin’in Dijital Yuanı Piyasaya Yeni Bir Soluk Getirecek

Dijital yuan projesi uluslararası ödemeleri ve yerel perakende sistemini destekleyecek.

Çin Finans Birliği başkanı ve PBoC eski başkanı Zhou Xiaochuan, katıldığı bir forumda Çin’in dijital yuan projesinin uluslararası ödemeleri ve yerel perakende sistemini destekleyeceğini ifade etti.

Çin merkez bankası dijital para birimlerinin iki ana uygulama alanı olacak: elektronik ödemeye yönelik bir yerli perakende satış sistemi ve finansal kuruluşlar arasındaki ödemeleri kolay hale getirecek olan uluslararası havale işlemleri.

Xiaochuan, Çin’in merkez bankası destekli “dijital yuan” için çalışmalara devam edileceğini ifade etmenin yanı sıra CBDC’lerle ilişkili risklere de değindi.

Geleneksel para birimi “ulusal egemenliğin sembolü”dür

PBoC eski başkanı, geleneksel para biriminin ulusal egemenliğin sembolü olduğuna inandığını ifade etti ve merkez bankalarını dikkatli olmaları konusunda uyardı. Xiaochuan, olası bir güven krizine yol açmamak
için statü yerlerini belirlerken çok dikkatli davranılması gerektiğinin altını çizdi.

Tüm bu gelişmelere rağmen Çin kripto para borsaları ile ilgili katı tavrından vazgeçmiyor. Nitekim Çin hükumeti, yasakları ihlal eden 39 kripto para borsası olduğunu dile getirmiş ve BISS kripto para borsasını kapatarak 10 kişiyi tutuklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu