Kripto HaberleriBlockchainÇin'in En Büyük 72 Finans Şirketi Blockchain Kullanıyor!

Çin’in En Büyük 72 Finans Şirketi Blockchain Kullanıyor!

Takip et

Çin yönetimi uzunca bir süredir devam eden Blockchain çalışmalarında sürekli aynı adımları atmaya devam ederken, bugünlerde ICBC tarafından yayınlanan bir rapor internette dolaşıyor. ICBC raporuna göre, Çin’de en büyük 72 finans şirketi – bunlar arasında büyük devlete ait bankalar ilk sırada gelmekte – Blockchain teknolojisinden az veya çok bir şekilde yararlanıyor, yararlanmak zorunda kalıyor.

Pekin yönetimi özellikle teknolojiye büyük oranda önem veriyor. ABD’nin elindeki teknolojileri kopyalamak ile suçlanan Pekin, özellikle bu dönemden sonra bu alanlarda daha fazla zorluklar yaşayacak gibi görünüyor olsa da, bundan sonrasında ne yaşanacak olduğu bilinmez bir sır.

Blockchain Kullanımına Önem Veren Bir Yönetimden Söz Etmek Mümkün

Pekin yönetimi kripto para karşıtı bir tutum sergiliyor olsa da, zincir teknolojisi dendiği zaman baskıları durduruyor. Bunun sebebi olarak herhangi bir bilgi veya açıklama bugüne kadar gelmediği gibi özellikle de zincir teknolojisinin Çin’de neden bu kadar öncelikli görüldüğü konusu soru işaretlerine gebe durumda.

Pekin’in başta finans şirketleri için bu konuda adımlar atması, geçtiğimiz günlerde de büyük kurum ve şirketler için Blockchain portalı açmaya karar vermesi bu alanda daha fazla ilerleme isteği olduğuna işaret eden bir gerçek olarak görülmekte.

İsrail, ABD, Japonya gibi ülkeler Blockchain konusunda başarılar elde ederken, özellikle İngiltere ve Almanya bu konuda en fazla test ve çalışmaların yapıldığı ülkelerin arasında ilk sıralarda bulunmakta.

Çin ise Blockchain projeleri üretmek konusunda adım atan, ancak bunları küresel düzeyde değil ülke içerisinde yapmayı sürdüren ve başkaları ile bunları paylaşmayan bir yapıya bürünmüş durumda. Çin vatandaşlarının her anını izlemek istediği gerçekliği bugünlerde yüzüne vurulan Çinli yöneticilerin özellikle de Blockchain teknolojisini ülkedeki vatandaşları izlemek adına aktif bir şekilde kullanma isteği olduğundan söz edilmekte.

Bu teknoloji sayesinde Çinli vatandaşların izlenmesi yönünde adımlar atan Pekin yönetimi bu konuda başarılı olabileceği gibi, bugün bile bu teknolojiler olmadan başarılı olmuş durumda. Ülkenin her bir tarafında vatandaşların izine ulaşabilecek olan Pekin’e bağlı polis ve bilinmeyen güvenlik güçlerinin özellikle de WeChat gibi uygulamalar üzerinden vatandaşların her bir konuşmasını takip edebildikleri, internet geçmişlerine kadar izleyebildiği konusunda görüşler var ve bunlar neredeyse tamamen doğrulanmaya yakın görüşler.

Blockchain’i İyi Niyet İçin Kullanması Beklenmiyor

Çin yönetiminin özellikle de Pekin merkezli ülke yöneticilerinin Blockchain teknolojisini iyi niyetli kullandıkları kadar mahremiyete ket vuracak bir amaç için kullanmaya da devam edeceklerinden söz edilmekte. Ancak bu kadar fazla ilginin ardında neyin olup, neyin olmadığı merak konusu. Bazı kimselere göre Blockchain teknolojisini sadece şirketler için kullanan Pekin, devlet kurumlarında gelecekte bile zincir teknolojisinden yararlanmayacak. Bazıları ise tam tersini düşünüyor.

İlgili Haber
Çin, Dijital Yuan İçin Sektör Devi Gıda Şirketleriyle Anlaşma Yolunda

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilmiştir. İddialar ve ilgili görüşler çeşitli yabancı kaynaklar ve ICBC raporundan elde edilen verilere dayanmaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları