Bitcoin MadenciliğiKripto Para Madenciliği

Çin’in Guangdong Eyaleti Yeni Bir Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Operasyonu Düzenledi!

Bitcoin madenciliğinin yasak olduğu Çin, madencilik faaliyetlerine karşı yeni bir operasyon düzenlediğini duyurdu.

Çin’in Guangdong eyaleti yetkilileri, Bitcoin ve kripto para madenciliğinde kullanılan 190 madencilik bilgisayarına el konulduğunu ve faaliyetlerinin sonlandırıldığını duyurdu.

Yerel kaynaklara göre Guangzhou Geliştirme ve Reform Komisyonu, Guangzhou’daki bir elektrikli araç şarj istasyonu olarak gizlenen yasa dışı bir madencilik tesisini çökertti.

Yetkililer 791.000 Dolar Değerindeki Bitcoin Madenciliği Ekipmanlarına El Koydu

Guangdong eyaleti hükümeti, Çin Komünist Partisi’nin katı emirleri doğrultusunda bir süredir bölgede kripto para madenciliği faaliyetlerine karşı sıkı önlemler alıyordu. Komisyon yetkilileri, bölgede bir elektrikli otomobil şarj istasyonunda gizlenmiş 190 adet madencilik makinasına el konulduğunu duyurdu. Madencilik ekipmanlarının toplam değerinin 5 milyon Yuan (791.000 dolar) civarında olduğu belirtiliyor.

Söz konusu şarj istasyonunun sahibinin kısa bir süre önce tesisi bir yüksek teknoloji şirketi adına kiraladı ve etrafına çitler çekerek güvenlik görevlileri yerleştirdi.

Madencilik Tesisi, Elektrikli Otomobil Şarj İstasyonunun İçine Gizlenmiş Şekilde Bulundu

Madencilik tesisisin, elektrikli otomobilleri şarj etmek için kullanılması gereken yüksek enerji tüketimi sayesinde hükümet yetkililerinden bu zamana kadar başarıyla saklanabildiği anlaşıldı. Verilere göre, kripto para tesisi yetkililere yakalanmadan önce 1.000 saat faaliyet gösterdi ve 90 kilowatt/saat enerji harcadı.

Yetkililer kripto para madenciliği tesisinin ilk olarak elektriğini kesti ve iş yeri sahibinin faaliyetlerini sonlandırmasını istedi. Bunun ardından iş yeri sahibi madencilik faaliyeti yürütmeyeceğine dair yazılı olarak söz verdi.

Yerel kaynaklar bu operasyonun Guangdong hükümetinin kolluk kuvvetleri için başarı anlamına geldiğini iddia ettiler.

Aylar önce kripto para madenciliği faaliyetlerini yasaklayan Çin’de resmi olarak herhangi bir Bitcoin madenciliği tesisi bulunmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu