Bitcoin MadenciliğiHaberlerKripto Para Madenciliği

Çin’in Jiangsu Eyaleti Bitcoin Yasakları Hakkında Yeni Bir Bildiri Yayınladı!

Çin'deki yasaklar eyaletler boyutunda etkilerine devam ediyor.

Çin’in son Bitcoin ve kripto para madenciliği yasaklarının yankıları sürmeye devam ediyor. Çin’de bulunan şehirler hükümet tarafından alınan kararları uygulamak ve kripto para birimlerine ilişkin faaliyetleri engellemek için çeşitli çözümler arıyor.

Çin’in Jiangsu eyaleti de bu karalara uyma noktasında yürüttükleri bazı çalışmaları paylaştı.

Yapılan açıklamada yasak olmasına rağmen madenciliğe katılan kişilerin IP adreslerinden tespit edildiği ve bunları çökertmek için her türlü yetkinin kullanılacağı belirtildi.

Yapılan resmi açıklama şu şekilde:

“Son zamanlarda, Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Kamu Güvenliği Bakanlığı sanal para “madencilik” faaliyetlerinin denetimini güçlendirmek için bir bildiri yayınladı ve bu alanı kesinlikle yasakladı.

Jiangsu olarak ilimizde sanal para “madencilik” davranışının kapsamlı bir şekilde araştırılmasına büyük önem veriyoruz. Yapılan son tespitlere göre;

İlimizde sanal para faaliyetleri yürüten maden havuzlarının trafiğinin 136,77 Mbps’ye ulaştığı görüldü.

Madenciliğe katılan İnternet IP adreslerinin sayısı 4502 olduğu tespit edildi.

Bu madencilerin bilgi işlem güç kaynaklarının tüketimi 10PH/s’yi aşıyor ve enerji tüketimi 260.000 kWh/gündür.

IP adresleri incelediğimizde devlet kurumlarına, üniversitelere ve işletmelere ait internetlerin işgal edilerek kripto para madenciliğinde kullanıldığını tespit ettik.

Bir sonraki adım olarak, sanal para “madencilik” durum analizi yapmaya devam edecek ve ayrıca ilgili departmanlarla birleşerek “çok boyutlu, çok seviyeli” bir bertaraf sistemi oluşturacağız.

Madenciliğe aracılık eden ilgili web siteleri ve mobil uygulamaları kapatacağız. Hedefimiz, yasa dışı sanal para birimi işlemlerini izlemek ve çökertmektir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ulaş Eral

Yalnız ilginç olan durum şu; BTC her düştüğünde bir o kadar yükseliyor! Altlar ise on sefer düşüşte iki sefer yükseliyor!!! Sistemin adı kazı kazan!.. Batır kazan, Al sat kazan!!! Arkadaşlar BTC güya merkeziyetsiz imiş! Puhahaaaa puhahaaaa!!! Dünyada görüp görebileceğiniz en donanımlı, en detaylı, devletlerin bile müdahale etmekte geç kaldığı dolandırıcılık sistemi dir!!! İleride çok geç anlaşılacağı gibi bir çok ocak sönmüş, insanlar ölmüş olacak!!!


Başa dön tuşu