binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinÇinli Analistler Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum'un Ardından Bu Altcoininde Spot ETF'si Hong...

Çinli Analistler Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum’un Ardından Bu Altcoininde Spot ETF’si Hong Kong’da Çıkabilir!

Hong Kong'da Bitcoin ve Ethereum ETF'lerinin ardından daha fazla altcoin için spot ETF ürünleri yolda olabilir.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

OKX’in Hong Kong’daki kuruluşu OKLINK, Solana gibi daha fazla Katman 1 (L1) tokeninin gelecekte ETF olarak kabul edilme potansiyeli olduğunu açıkladı. Bu gelişme, Hong Kong’da Proof of Stake’e (POS) dayalı çalışan Ethereum için bir spot ETF’nin kısa süre önce onaylanmasının ardından geldi.

Üç Hong Kong Bitcoin spot ETF’sinin ilk gün ihraç ölçeği 30 Nisan’da 248 milyon ABD Dolarına ulaşarak, ABD Bitcoin spot ETF’sinin 10 Ocak’ta yaklaşık 125 milyon ABD Doları olan ilk lansman ölçeğini (Grayscale hariç) oldukça aştı.

İlgili Haber  Kripto Para Dünyasının En Hızlı Altcoinleri Belli Oldu: İşte Sıralaması!

Ancak, sonraki piyasa performansı beklendiği kadar iyimser olmadı. 15 Mayıs 2024 itibarıyla, altı Hong Kong sanal varlık spot ETF’sinin toplam varlık yönetimi ölçeği 2 milyar Hong Kong Dolarını (yaklaşık 264 milyon ABD Doları) aşarken, China Asset Management’ın Bitcoin varlık yönetimi ölçeği toplamın yaklaşık %40’ı olan 816 milyon Hong Kong Dolarını buldu.

Bu rakamlar ABD Bitcoin spot ETF’lerinin büyüklüğü (yaklaşık 51.4 milyar dolar) karşısında oldukça sönük kalsa da, Hong Kong’daki (50 milyar dolar) ve ABD’deki (8.5 trilyon dolar) ETF piyasasının büyüklüğü düşünüldüğünde, Hong Kong’un yerel finans piyasası üzerindeki etkisi oldukça önemli.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail