Bitcoin MadenciliğiHaberler

Çinli Bitcoin Borsası Huobi, İddialara Yanıt Verdi! “Manipülasyon Var, Yasal Yollara Başvurduk”

Huobi'den iddialara yanıt geldi.

Çin hükümeti tarafından Bitcoin madenciliği ve ticareti konusunda daha geniş tedbirler uygulanacağına ilişkin yapılan açıklamaların yankıları sürüyor.

Çin Başbakan Yardımcısı Liu He’nin başkanlık ettiği toplantıda “Bitcoin madenciliği konusunda sert tedbirler alacağız” şeklindeki açıklamaları gözleri Bitcoinmadencilerine çevirdi.

Bu sırada Huobi Pool’un Çinli kullanıcılara hizmet vermeyi bırakacağına ve fiat-kripto OTC masalarının hizmetlerini durduracağına ilişkin söylentiler dolaşmaya başladı.

Son zamanlarda bazı medya kuruluşları “Huobi Global para yatırma ve çekme işlemlerini kapatmak üzere”, “Huobi Global iş operasyonlarını durdurmak üzere” şeklinde haberler yayınladılar.

Kısa sürede yayılan ve yeni bir belirsizliğin kaynağı olan bu söylentilerin Huobi tarafından yalanlandığı iddia edildi. Huobi’nin internet sitesinde ve twitter sayfalarında bu konuda bir uyarı yapılmamış olsa da Çin medyası konuyu duyurdu. Block Rhythm, Huobi Global’in ilgili departmanlarından bu konuyu doğrulamalarını istediklerini ve şu yanıtı aldıklarını ifade etti:

“Platform normal şekilde çalışıyor ve kullanıcı varlıklarının güvenliği tamamen garanti altına alınmış durumda. Huobi Global, açığa satış yapan grupların kasıtlı iftiralarına cevaben yasal yollara başvurmuştur. Kullanıcılardan söylentilere inanmamalarını istiyoruz. Bundan sonra resmi duyurularımız geçerli olacaktır.”

Huobi işlem hacmi bakımından spot ve vadeli piyasalarda Binance’den sonra 2. sırada.

İlgili Haber  Çin'in En Büyük Borsası Huobi, Çin'li Yatırımcıların Yeni Vadeli Hesap Açmasını Yasakladı Mı?
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
8 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu