Altcoin

Çinli Dev Alibaba da Kripto Para Sektörüne Hızlı Bir Giriş Yapıyor!

Alibaba, NFT satışlarına hız verdi.

Çin’in en büyük şirketlerinden birisi olan e-ticaret devi Alibaba, Alibaba Auction markası altında kendi NFT’lerini satışa sunmaya hazırlanıyor. Alibaba’nın blockchain teknolojisine olan ilgisi daha önce de net bir şekilde görülmüştü ve şimdi şirketin bunu başka bir yere taşıdığı görülüyor.

Alibaba, NFT Sektöründeki Girişimini Hızlandırdı

Tree Graph Blockchain Research altında hizmet veren Bit Universe, kendi NFT platformu Guang Jian’ı piyasaya sürdü.

Söz konusu NFT platformu ve NFT ürünleri direkt olarak Alibaba’nın platformunda satışa sunulacak. Alibaba’nın Auction isimli satış platformu, şirket tarafından yapılan açıklamaya göre NFT satışlarında ön planda yer alacak.

Guang Jian, Alibaba Auction’ın e-spor, dijital telif hakkı, dijital sanat, dijital trading kartları ve bunun gibi ürünlerinden sorumlu olacak.

Kullanıcılar direkt olarak Alibaba üyelikleri ile yeni platforma girebilecek ve bunun milyarlarca Çinli için kolaylık salaması bekleniyor. Aslında Alibaba daha önce de NFT tabanlı hizmetlerini tanıtmıştı.

Alipay geçtiğimiz hafta Çin’in popüler filmi White Snake: 2 The Tribulation of the Green Snake için bir NFT satışı yapmıştı. Söz konusu NFT’lerin bazıları ücretsiz bazıları da açık arttırma ile satıldı ve bunun bir günde tükendiği aktarıldı.

Alipay daha önce de Haziran ayında NFT tabanlı bir airdrop yapmıştı. Şimdi Alipay ve Alibaba’nın NFT odaklı eforlarının artması, zaten çılgınlık boyutuna ulaşan NFT sektörünün daha da ilerlemesini salayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu