bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBorsaÇinli Kripto Para Milyarderi Binance Hakkında Şok Açıklamalarda Bulundu

Çinli Kripto Para Milyarderi Binance Hakkında Şok Açıklamalarda Bulundu

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

8BTC’nin haberine göre Çin’in en önde gelen kripto para milyarderlerinden olan Li Xiaolai‘nin gizli bir ses kaydı ortaya çıktı. Buna göre ünlü milyarder kripto para piyasası hakkında çok önemli iddialarda bulunuyor.

Konuşmaları arasında Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu eleştiren Xiaolai; “Zhao iyi bir adam değildir, OKEx kurucusu olan Xu MingXing ile kirlik anlaşmalar yapıyor.” dedi.

Li sözlerine; Zhao için teknik konular hakkında çok birşey bildiği söylenemez. Binance sadece isim yaptı. Bunda Ekim ayında Çin hükümetinin borsalara uyguladığı yasaklar etken oldu dedi.

İddialarını daha da ileriye götüren Li, “Binance borsası bir dolandırıcıdır” ifadelerini kullandı. Ayrıca TRON kurucusu Justin Sun hakkında “sahtekar” dedi.

Açıklamalarında hemen hemen her coinden bahseden ünlü milyarden Qtum hakkında da konuştu. Qtum’u ise “çöp bir coin” olarak değerlendirdi. NEO hakkında da konuşan Li, “NEO değersiz bir proje ve fiyatı gereksiz yere pompalanarak yükseltildi hatta NEO kurucusu Da Hongfei bile elinde çok az NEO tutuyor” ifadeleri ile bütün camiyayı çok şaşırttı.

Cevap Gecikmedi

Bu ses kaydının ortaya çıkmasında sonra Binance kurucu ortağı He Yi, bir açıklama yaptı. Açıklamada: “Bir dolandırıcının gözünde diğer herkes dolandırıcıdır ve bir aptal için diğer herkes aptaldır. Binance sağlam teknoloji altyapısı, kullanıcıları ve ürünleri ile isim yapmış bir şirkettir. Şirket CEO’su CZ hakkındaki iddialar tamamen asılsızdır. Böyle bir olayın ortaya çıkmasında dikkat çekmekten başka bir çıkar gözetilemez.” ifadelerini kullandı.

Qtum kurucusundan da yanıt gecikmedi ve: “56 ülkede 7000’den fazla POS node’si cihazı ile 2017’de faaileyete geçen coinimiz asla çöp değildir.” açıklamasında bulundu.

Li, kripto para sektörüne 2013 yılında BitFund’u kurarak başladı. Şuanda bu şirket Çin’in en etkili kripto para risk sermaye şirketlerinden birisi. Li’nin servetinin yakşalık 3.5 milyar dolar olduğu tahmin edilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları