Kripto Para

Çinli Madenciler Cihazlarını Satmaya Başladı

Çin'de madencilik cihazları satılmaya başladı!

Çin’deki kripto para madencilerinin büyük bir kısmı ülkede yaptıkları madencilikten artık kazanç elde edemez olduklarını ve cihazlarını satmak zorunda olduklarını açıklayarak, binlerce dolar değerindeki cihazları değerinin kat be kat altında satmaya başladılar. Ülkede bir süre önce Ethereum madencilerinin sayısının en yüksek seviyede olduğu yerel basında yer edinmiş ve kripto para madenciliği yapan Çin vatandaşlarının sayısının çok fazla artacak olduğu belirtilmişti.

Vatandaş sayısının çok fazla olduğu ülkede, kripto para sahibi olmak ve kripto para madenciliği yapmak isteyen vatandaşların sürekli olarak Çin hükümetince yapılan uyarılara rağmen madencilik yapmaya yönelik isteklerinin ise artık sonuna gelinmiş durumda.

Çin’de Madencilik Cihazları Ucuza Gidiyor

Kripto para madenciliği cihazlarının yarı parasına satışının yapılmaya başladığı ülkede, kripto para madenciliği yapmak isteyen kişi sayısının ise çok büyük oranda düştüğü belirtildi. Ülkede, kripto para madenciliğinden kazanç elde eden kişi sayısının çok azalığı, bu azalma dolayısı ile kripto para madenciliği yapabilen kişi sayısının sadece enerji parası ödemeyen ve doğal kaynaklardan enerji elde eden kişiler tarafından yapıldığı iddia edildi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kaynak
China News

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu