blank
Bitcoin

Çinli Yatırımcılar Son Günlerde Bitcoin’e İlgi Göstermiyor

Çinli yatırımcılar corona virüsü dolayısı ile yatırım yaptıkları Bitcoin'in 1000 dolardan daha fazla değer kaybetmesi sonrasında yatırım yapmama kararı aldı.

Çok sayıda kripto para birimi yatırımcısı Çinli, toplamda 1000 dolara yakın değer kaybeden Bitcoin’in kendileri için çok büyük kayıplara neden olduğunu ve bu sebeple yatırım yapmaya son verdiklerini açıkladı.

Bir süreliğine kripto para birimlerini satın almayacaklarını ve zararlarının giderilmeden önce Bitcoin varlıklarını artırmayacak olduklarını açıklayan birçok Çinli, ”kripto paraların 700 dolar düşüşü toplamda bizim için 1000 dolardan daha fazlaya eşit. Daha önce yüksek fiyattan alım yapmıştık ve 300 dolar düşüş olmuştu, son 700 dolarlık düşüş ile beraber paramız değer kaybetti” diye konuştu.

Bazı Çinli Bitcoin yatırımcıları ise ülkede corona dolayısı ile yaşanan sorunlara karşı Bitcoin’in iyi bir seçenek olduğuna işaret ederek, ülkede yaşanan durumdan dolayı mecburen Bitcoin almaya devam edecek olduklarını, zararlarının ise büyük olduğunu ifade ettiler.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu