HaberlerKripto Para

CipherTrace’in Yaptığı Araştırmaya Göre Kripto Para Borsalarının Yüzde 32’si Hiçbir KYC Regülasyonuna Uymuyor!

CipherTrace'in yaptığı son araştırmalar kripto para borsalarının önemli bir bölümünün KYC regülasyonlarına uymadığını ortaya çıkardı.

Temmuz ayı itibari ile Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü tarafından yayınlanan bildiriye göre üye ülkelerdeki kripto para borsaları KYC uygulamak zorunda.

Hala Birçok Firma Uygulamıyor

Yapılan araştırmada KYC’ye (müşteri tanıma politikası) uyulması için 7 ay gibi kısa bir süre kalmasına rağmen kripto para borsalarının yüzde 32’si Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü’nün vermiş olduğu karara aykırı hareket ediyor.

KYC’ye Uymayan Borsalar Kapatılabilir

Kripto para ve Blockchain analiz firması CipherTrace, KYC’ye uymayan kripto para borsalarının kapatılma gibi sert cezalar alabileceğini önemle vurgulandı. CipherTrace’in araştırmasının çarpıcı verilerine göre kripto para borsalarının yüzde 32’si günlük 0,25 Bitcoin’i KYC olmadan gönderebiliyor ve ne yazık ki
küresel borsaların sadece yüzde 35’i işlemlerini usulüne uygun şekilde gerçekleştiriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı