HaberlerKripto Para

CipherTrace’in Yaptığı Araştırmaya Göre Kripto Para Borsalarının Yüzde 32’si Hiçbir KYC Regülasyonuna Uymuyor!

CipherTrace'in yaptığı son araştırmalar kripto para borsalarının önemli bir bölümünün KYC regülasyonlarına uymadığını ortaya çıkardı.

Temmuz ayı itibari ile Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü tarafından yayınlanan bildiriye göre üye ülkelerdeki kripto para borsaları KYC uygulamak zorunda.

Hala Birçok Firma Uygulamıyor

Yapılan araştırmada KYC’ye (müşteri tanıma politikası) uyulması için 7 ay gibi kısa bir süre kalmasına rağmen kripto para borsalarının yüzde 32’si Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü’nün vermiş olduğu karara aykırı hareket ediyor.

KYC’ye Uymayan Borsalar Kapatılabilir

Kripto para ve Blockchain analiz firması CipherTrace, KYC’ye uymayan kripto para borsalarının kapatılma gibi sert cezalar alabileceğini önemle vurgulandı. CipherTrace’in araştırmasının çarpıcı verilerine göre kripto para borsalarının yüzde 32’si günlük 0,25 Bitcoin’i KYC olmadan gönderebiliyor ve ne yazık ki
küresel borsaların sadece yüzde 35’i işlemlerini usulüne uygun şekilde gerçekleştiriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu