HaberlerKripto Para

Citibank Açıkladı: Metaverse Sektörü 13 Trilyon Dolara Ulaşabilir!

Finans devi Citibank, yayınladığı raporunda bu kripto para sektörünün 13 trilyon dolarlık bir potansiyele sahip olduğunu iddia etti.

Citibank’ın yayınladığı bir rapora göre, Metaverse dünyası her ne kadar mevcut durumda emekleme aşamasında olsa da, 13 trilyon dolarlık bir gelir potansiyeline sahip ve yalnızca büyük teknoloji şirketleri için değil, kripto paralar için de büyük bir etkiye sahip olabilir.

Citibank Metaverse Raporunda, 13 Trilyon Dolar Rakamına Nasıl Ulaşıldığı da Açıkladı

Raporda teorik olarak, Metaverse’in toplam ulaşılabilir pazarının (TAM), tüm internet bağlantılı gelir miktarı ile fiziksel dünyadan Metaverse’e yer değiştiren aktivitelerin de eklenmesiyle hesaplanması gerektiği savunuluyor.

Citi, beş önemli yapı taşında erken yatırım fırsatları tespit ettiğini iddia etti:

  1. İnsanları ve içerikleri birbirine bağlayan işletim sistemleri
  2. Ekonomik sistemleri ve dijital varlıkların sahipliğini merkezsizleştiren teknoloji olan Blockchain
  3. Daha fazla kullanıcı etkileşimi için ses kontrolü ve jestler gibi doğal kullanıcı arayüzleri
  4. Genişletilmiş gerçeklik (VR) başlıkları
  5. Bulut ağ altyapısı.
İlgili Haber
Citibank, BNY Mellon ve Wells Fargo'dan Yeni Kripto Yatırımı!

Raporda, Metaverse sektöründen fayda görebilecek şirketler arasında Meta, Apple, Nvidia ve Intel gibi alışılagelmiş teknoloji devlerinin yanı sıra telekomünikasyon şirketleri Verizon, T-Mobile ve AT&T gibi şirketler de yer aldı.

Bununla birlikte banka, Metaverse henüz gelişimin erken aşamasında olduğundan, yaygın benimseme gerçekleşmeden önce teknoloji, düzenleme, gizlilik ve kripto para alanlarında üstesinden gelinmesi gereken çok sayıda risk ve zorluk olduğu konusunda uyardı.

1812 yılında New York’ta kurulan Citibank 19 ülkede 2.649 şubeye sahip. Buna ek olarak şirket, özellikle son zamanlarda kripto alanında çeşitli girişimler yapıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Piyasa şu 2 çinliden kurtulmadan hiç bir şey olmaz. Ki ben onların piyasadan silineceğini düşünmüyorum.Herkes farkında olmadan tüm parasını bu 2 Çinli ye veriyor… Luna olayında da onlar var.Bütün piyasayı çökertmelerinde de onların parmağı var.Ama bak bnb tron düşüyor mu hiç…Umarım ellerinde patlar diyecem de nerde… insanlar gidip alacaklar….


Başa dön tuşu