Kripto HaberleriAltcoinCitibank'tan Bitcoin ve Ethereum Raporu: "Güçlü Duruyorlar!"

Citibank’tan Bitcoin ve Ethereum Raporu: “Güçlü Duruyorlar!”

Citibank'tan yeni Bitcoin ve Ethereum raporu geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC başta olmak üzere ABD’li düzenleyiciler kripto para birimleri üzerindeki baskısını artırmaya devam ediyor.

Bu düzenleyici baskı 2023’ün başından bu yana Bitcoin ve altcoinlerde yaşanan ralliyi duraksatsa da kripto para piyasaları küresel piyasalara nazaran daha güçlü durduğu görüldü.

Kripto paraların durumunu araştıran Citibank analistleri, yakın tarihli raporunda kripto para piyasalarının geçtiğimiz hafta hisse senetlerindeki zayıf görünüme ve ABD’deki artan düzenleyici baskıya rağmen güçlü kaldığını belirtti.

Alex Saunders liderliğindeki Citibank analistleri raporunda şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para piyasasının hisse senetleri ile korelasyonu geçen yılın zirvelerinden sonra bu yıl da düşmeye devam etti.

Zincir içi ve arama etkinliği eskisi kadar dayanıklı olmasa da kripto piyasasındaki hacimler sağlamlığını koruyor.”

Ethereum (ETH) işlem sayısını da inceleyen analistler, DeFi protokollerindeki ETH yüzdesinin yükselmeye devam ederken, FTX’in iflası sonrasında düşen stablecoin piyasa değerinin ise 2023 yılında da sabit kaldığını ifade etti.

“ETH cinsinden toplam değer kilitli (TVL) faaliyeti fiyatlar kadar yükselmedi. Merkezi olmayan borsa (DEX) hacimleri, istikrarlı bir düşüşün ardından bu ay değişmedi.”

SEC’in BUSD ihraçcısı Paxos‘a karşı olan hamlesini de değerlendiren analistler, %23’lük bir düşüşe karşılık gelen 3,5 milyar dolardan fazla BUSD çıkışı olduğunu belirterek, bu çıkışların genellikle en büyük stablecoin Tether’e (USDT) kaydığını söyledi.

Citi analistleri raporunun sonunda 2023’ün başından bu yana kripto paralardaki ralliye rağmen rağmen kripto arama ilgisinin düşük kalmaya devam ettiğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları