Haberler

Clovr: ABD halkı kripto para ile bağış yapmak istiyor

Clovr'den yapılan açıklamada ABD'li seçmenlerin kripto para ile bağış yapmak istedikleri açıklandı.

Clovr, kripto paralar ile bağış yapmak isteyen ABD’li seçmenlerin sayısının son derece fazla olduğunu ve bunun nedeni olarak ise daha güvenilir bir yol olarak görmelerinden dolayı olduğunu açıkladı. Bitcoin sahibi olan ABD vatandaşlarının kripto paralar ile daha fazla oranlarda bağış yapabilecek olduklarını belirten Clovr, bu sayede ABD halkının seçmen olarak isteklerine dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. ABD halkının bir süre önce kripto paralar ile ödeme alacak olduğunu söyleyen bir adaya karşı yönetim tarafından ”kripto paralar ile bağış yapılamaz” açıklaması ülkede gelecek dönemde yapılacak seçimlerde bağış yolu olarak kripto paraların kullanılmasının önünü tamamen kapamıştı.

Çok riskli

ABD, ”özgürlükler ülkesi ve demokrasinin başkenti” olarak anılan bir ülke olmasından dolayı seçimlere hile karıştırmak isteyen onlarca ülke var. Bunu engellemek için ise kripto paralar ile bağış yapılması ülkede bir takım problemlere sebep olabilir ki bu istenmeyecek bir sonuç olacaktır. Washington D.C yönetimine göre ise klasik bağış yöntemleri dışına çıkan adaylara gereken yaptırımlar uygulanacak ve dışarıdan bağış almaları tamamen yasak olan adaylar tüm kurallara dikkat etmek zorunda kalacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu