Kripto HaberleriBitcoinCME Group, Beklenen Yeni Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Vadelilerini Duyurdu!

CME Group, Beklenen Yeni Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Vadelilerini Duyurdu!

Takip et

Dünyanın en büyük borsalarından olan CME Group, Bitcoin (BTC) konusunda da adım atan ilk geleneksel kurumlardan olmuştu.

2017 boğasında Bitcoin (BTC) tabanlı vadeli işlem sözleşmeleri ile piyasadaki gidişatı değiştiren CME, şimdi ise yeni bir ürün piyasaya sürdü.

ETH ve BTC’ye Mikro Doping

CME Group tarafından yayınlanan basın açıklamasında, uzun süreden beri beklenen mikro-vadeli işlem sözleşmelerinin piyasaya sürüldüğü görülüyor.

Söz konusu ürün şu an sadece lider kripto para birimi Bitcoin ve toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum için geçerli.

Üst düzey yönetici Tim McCourt konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Bu mikro boyutlu seçeneklerin piyasaya sürülmesi, Mikro Bitcoin ve Mikro Ether vadeli işlemlerimizde gördüğümüz önemli büyüme ve likidite üzerine kuruludur.”

Söz konusu ürünler, normal vadeli işlem sözleşmelerinin 10’da 1’i boyutunda ve kontratların bu sefer daha fazla kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Daha önceki kontratlar sadece kurumsal yatırımcıların gücünün yeteceği seviyedeyken bunlar bireysel yatırımcıya da hizmet veriyor ve daha fazla likidite ile esneklik sunuyor.

CME Group tarafından piyasaya sürülen mikro BTC ve mikro ETH vadelileri, uzun süredir bekleniyordu.

Galaxy Digital kurucu ortaklarından Robert Bogucki konu hakkında yaptığı açıklamada daha küçük kontratların daha çok esneklik vereceğini vurguladı.

Bu ilk başta daha az likidite gibi gözükse de daha fazla katılım ile daha çok likidite bile elde edilebilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları