Kripto HaberleriHaberlerCoinbase Avukatı, SEC'in Şirkete Yaptırım Uygulayacağı İddialarını Yanıtladı!

Coinbase Avukatı, SEC’in Şirkete Yaptırım Uygulayacağı İddialarını Yanıtladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coinbase Global Inc. şirketinin baş hukuk sorumlusu Paul Grewal Çarşamba günü Bloomberg TV’de yaptığı açıklamada, şirketin ABD’li düzenleyicilerin kripto para şirketlerinin “nitelikli saklama kuruluşu” olmalarını zorlaştırma önerisinden etkilenmemesi gerektiğini söyledi.

“SEC, Diğer Şirketleri Coinbase’in Standartlarına Getirecek”

Grewal konuyla ilgili şunları söyledi:

“Coinbase bugün bir nitelikli saklama kuruluşudur ve yarın da nitelikli bir saklama kuruluşu olacaktır. SEC’in bugünkü önerisi bu gerçeği değiştirmiyor. SEC’i kamuya açık kural koyma için uygun prosedürleri izlediği için takdir etsek de, bugünkü teklif sadece tekliften ibarettir.

Bence Coinbase söz konusu olduğunda, SEC yetkililerinin özellikle Coinbase’in nitelikli bir şekilde faaliyet gösterdiğini kabul ettiğini görüyoruz. Birçok açıdan bu, sektörün geri kalanını Coinbase’in kendisi için belirlediği standarda getirmekle ilgili.”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Çarşamba günü, sanal para birimleri de dahil olmak üzere varlıkları kapsayacak şekilde nitelikli saklama kuruluşları için gerekliliklerini genişletmeyi önermişti.

Uzun süredir yürürlükte olan kurallarda yapılacak geniş çaplı değişiklikler, ayı piyasasında düzenleyici bir baskıyla sarsılmaya devam eden kripto sektörünü özellikle zora sokabilir.

İlgili Haber
Eski SEC Üyesinden Kripto Para Uyarısı: "Derhal Bunu Yapın!"

Coinbase’in mevcut faaliyetlerinin birçoğu düzenleyicilerin tehdidi altında. Rakip Kraken’in staking, SEC’in bir eyleminin ardından kısa süre önce ABD’ye hizmet vermeyi durdurmak zorunda kaldı.

Röportaj sırasında Grewal, Coinbase’in staking ürünlerinin “menkul kıymet olmadığını” yineledi.

“Coinbase hizmetlerinin çalışma şekli ile sektörün geri kalanı arasında önemli farklar var” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları