binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerEski SEC Üyesinden Kripto Para Uyarısı: "Derhal Bunu Yapın!"

Eski SEC Üyesinden Kripto Para Uyarısı: “Derhal Bunu Yapın!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Eski Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkilisi John Reed Stark, ABD’nin sektöre yönelik giderek artan agresif düzenleyici tutumunu anlatan bir Bloomberg makalesine yanıt olarak kripto para yatırımcılarını “derhal sektörden çıkmaya” çağırdı.

John Reed Stark: “Kripto Para Sektörü Kuşatma Altında, Derhal Çıkın”

Şu anda bir siber danışmanlık şirketi işleten Stark, sektörün “finansın sınırlarına itildiğini” görebileceğimiz “acımasız” düzenleyici eylemlerin bir sonucu olarak “kripto-ekosistemin kuşatma altında olduğunu” tweetledi.

Stark tarafından alıntılanan Bloomberg makalesi, devam eden baskıların ardındaki itici gücün FTX’in çöküşü ve bir sonraki “kripto felaketinin” daha da ciddi sonuçlar doğurma potansiyeli olduğunu iddia ediyor. Düzenleyici eylemlere yanıt olarak, yatırımcıların kripto alanından çıktıkları ve Bitcoin’in iki hafta üst üste düşüş gösterdiği söyleniyor.

İlgili Haber  SEC'in Yeni Hedefi Bu Altcoin Olabilir Mi? Uzman Olasılığı Değerlendirdi!

ABD’li mali düzenleyicilerin kripto şirketlerinin bankacılık ortaklarını güvence altına almalarını zorlaştırarak geleneksel finans sistemine kapıları kapattıkları söyleniyor. Raporlar, başka bir finansal krizden kaçınmak için kripto ticareti ile menkul kıymetler ve bankacılık piyasaları arasında bir duvar oluşturduklarını öne sürüyor.

SEC’in Kraken ve ardından Binance USD altcoini hakkında kararının sonrasında yaşanan FUD dalgası ile birlikte Bitcoin fiyatı iki hafta üst üste gerilemişti.

Gelişmelerin ardından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in stablecoini BUSD’un mint işlemleri durdurulmuştu.

Bu endişelere rağmen, ABD’li yetkililer sorumlu inovasyonun destekleneceğini belirterek sektörü çökertmeye çalıştıklarını reddettiler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail