coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSEC'in Yeni Hedefi Bu Altcoin Olabilir Mi? Uzman Olasılığı Değerlendirdi!

SEC’in Yeni Hedefi Bu Altcoin Olabilir Mi? Uzman Olasılığı Değerlendirdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Crypto Capital Venture’dan deneyimli kripto uzmanı, influencer ve yatırımcı Dan Gambardello, ABD düzenleyici kurumu SEC’in Cardano’yu (ADA) bir menkul kıymet olarak nitelendirme ihtimalinin düşük olduğunu açıkladı.

Gambardello’ya göre Binance USD (BUSD) için SEC’in yarattığı kriz, Cardano’ya (ADA) sıçramayacak. Gambardello görüşünü birtakım geçmiş olaylara dayandırdı.

“Cardano İlk Coin Arzını (ICO) Japonya’da Yaptığı İçin SEC’in Hedefi Olamaz”

Analiste göre her şeyden önce, Cardano’nun (ADA) ilk coin arzı (ICO) Japonya’da düzenlendi; hiçbir ABD’li yatırımcının bu sermaye toplama işlemine katılması yasaklanmıştı. Protokol 2016 yılında ADA başına 0.0024 dolardan 62 milyon doların üzerinde para toplamıştı.

Bu nedenle Gambardello’ya göre, ABD’li düzenleyiciler Input Output Global, EMURGO ve Cardano (ADA) geliştirme ve pazarlamasında yer alan diğer firmaları kayıtsız menkul kıymetler teklif etmekle suçlayamazlar.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Coinbase, Yeni Bir Altcoin Listeleyeceğini Duyurdu!

Gambardello ünlü LBRY v. SEC davasını da hatırlattı. Bu davada ABD’li yargıç, LBC tokenlerinin ikincil satışlarının menkul kıymet satışı olarak değerlendirilebileceğine karar vermişti. Cardano (ADA) da Gambardello için bu bağlamda benzer görünüyor.

Bir “menkul kıymet” olarak nitelendirilmek, tüm token sahiplerinin düzenleyici statüsünü değiştirdiği için bir kripto paranın başına gelebilecek en kötü şeylerden biri. Örneğin, Binance USD’nin (BUSD) iddia edilen menkul kıymet statüsü, ihraççısı Paxos Global’in token basımını durdurmasına neden olmuştu.

Ayrıca, Ripple Inc. ve SEC arasında XRP’nin menkul kıymet statüsüne ilişkin yasal mücadele iki yılı aşkın bir süredir devam ediyor ve net bir kazanan yok. Ripple’ın kaybetmesi halinde, kurucuları 2 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet teklifi için suçlanacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları