Kripto HaberleriBitcoinCoinbase CEO'su Bile Tuzağa Düştü!

Coinbase CEO’su Bile Tuzağa Düştü!

Takip et

Geçtiğimiz günlerde Harry Potter serisinin ünlü yazarı J.K. Rowling’in Bitcoin’in tam olarak ne olduğuyla ilgili sorusu Twitter’ın gündemine oturmuştu. Kripto topluluğunda birçok isim Rowling’e bilgi verebilmek için adeta yarışa girmiş, herkes dili döndüğünce Bitcoin’i anlatmaya çalışmıştı. Tesla CEO’su Elon Musk’la Binance CEO’su Changpeng Zhao da fikir beyan edenler arasındaydı. Yazışmalar gündemi meşgul etmeye devam ederken ilginç bir olay daha yaşandı.

Rowling’in adını kullanan sahte bir Twitter hesabının tuzağına düşen Coinbase CEO’su Brain Armstrong, 100 BTC satın aldığını zannettiği Rowling’e bir Coinbase hesabı edinmesini ve diğer kripto varlıkları da gözden geçirmesini tavsiye etti. Oysa J.K. Rowling bu zamana kadar hiç Bitcoin satın almamıştı ancak anlaşılan o ki Armstrong’un bundan haberi yoktu.

Bu tweet sonrası alay konusu olan Armstrong’un ilgili tweeti silinmiş olsa da olayın etkileri sürmeye devam ediyor. Olayla ilgili yorum yapan Cryptocurrency geliştiricisi “icebergy” takma adlı kullanıcı, Armstrong bile bu hataya düşerse herkesin rahatlıkla dolandırılabileceğinin normal olduğunu belirtti.

Uzmanlar bu olaydan sonra da kullanıcıları olası dolandırıcılık eylemlerine karşı uyanık olmaları konusunda uyarıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları