HaberlerKripto Para

Coinbase CEO’su: “Rusların Kripto Paralara Geçmesi Risk Teşkil Etmiyor!”

Brain Armstrong önlem olarak tüm Rus vatandaşlarının hesaplarını yasaklamayacaklarını söyledi.

Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımların kripto para birimleri kullanılarak aşılıp aşılamayacağı konusunda bir yorum da Coinbase CEO’su Brian Armstrong’dan geldi.

Rusya’ya uygulanan yaptırımlara ek olarak olarak kripto para borsalarının da tüm Rus vatandaşların hesaplarının dondurulmasını talep eden Ukrayna başbakan yardımcısı Fedorov’un talebine olumsuz cevap veren Coinbase’in CEO’su bu konuda Twitter’dan paylaşımda bulundu.

“Rus Vatandaşların Hepsinin Hesabını Dondurmayacağız!”

Brian Armstrong, yayınladığı twit dizisinde, tüm Rusların hesaplarını yasaklamayacaklarını ancak ABD yasalarına tabi olan her şirket gibi Coinbase’in de ABD hükümeti tarafından bu konuda bir yaptırım kararı alınması halinde buna uyacaklarını belirtti.

“Kanunlara saygılı tüm finansal kurumların yapacağı gibi Coinbase de borsamıza üye olan, küresel izleme listelerinde adı olan ve yaptırım uygulanan kişi ya da kurumlara ait olabilecek hesapları izleyip bu IP adreslerinden yapılan işlemleri engelleyecek.

Ancak önlem olarak tüm Rusların hesaplarını yasaklamayacak. Çünkü kanun aksini söylemediği sürece herkesin temel finansal hizmetlere erişimi hak ettiğine inanıyoruz.”

Kripto Para Kullanan Rus Oligarklar Risk Teşkil Etmiyor!

Rublenin çöküşünün ardından Rus vatandaşları için kripto para birimlerimin geçim kaynağı haline geldiğini belirten ünlü CEO, ” Rus vatandaşlarının birçoğu ülkelerinin eylemlerine karşı çıkıyorlar ve böylesi genel bir yasak onlara da zarar verir.” dedi.

Son zamanlarda bir hayli tartışılan konu olan Rus oligarkların yaptırımlardan kaçınmak için kripto para kullanımı konusunda yüksek bir risk görmediğini belirten Armstrong, şunları söyledi:

“Kripto paralarda açık defter teknolojisi olduğu için, kripto para transferlerini takip etmek nakit para ya da altına kıyasla çok daha kolaydır.”

Son twitinde yaptırımların karmaşık bir konu olduğunu söyleyen Coinbase CEO’su “Durum hızla değişiyor, bu nedenle kolluk kuvvetleri ve hükümetlerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz ve gerektiğinde daha fazla adım atacağız. ABD hükümeti bir yasak koymaya karar verirse, elbette bu yasalara uyacağız.” dedi.

Armstrong, yardıma ihtiyacı olan Ukrayna halkı için kripto hizmetlerini etkinleştirmek için çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu