BorsaHaberler

Coinbase CEO’suna Dava Açıldı!

Brian Armstrong fikir hırsızlığı ile suçlanıyor.

Blockchain geliştirici firması MouseBelt Labs, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un kendisinin de yatırım yapmış olduğu Knowledgr isimli araştırma platformundan fikir çaldığı iddiası ile ünlü CEO’ya dava açtıklarını duyurdu.

ABD’nin Kaliforniya Yüksek Mahkemesi’nde açılan davada, Armstrong’un Knowledgr platformuna yatırım yapma adı altında fikir çaldığı iddia ediliyor.

MouseBelt firması açtığı davada, Armstrong’un kurduğu ve kendi kendini finanse eden bir bilimsel araştırma sitesi olan ResearchHub üzerinde çalışmalar yaparken aynı amaca hizmet eden Knowledgr isimli platformu öğrendiğini ve Armstrong’un kendi sitesi ResearchHub’u rakipsiz hale getirmek için harekete geçtiğini belirtti.

MouseBelt ayrıca ünlü CEO’nun Knowledgr platformuna, tokenlerini Coinbase’de listeleme fırsatı sunduğunu da iddia etti.

MouseBelt, Coinbase CEO’sunun asıl amacının Knowledgr’ın şirket sırlarını ve arkasındaki fikirleri alarak ResearchHub’ı rakipsiz hâle getirmek olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Armstrong’un Knowledgr’ı finanse etme veya projesini başlatmasına yardım etme niyeti yoktu. Bunun yerine planı, Knowledgr’ın tescilli varlıklarını kendi projesine yönlendirmek ve ResearchHub’un potansiyel bir rakibini ortadan kaldırmaktı.”

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, açık bir şekilde fikir hırsızlığı suçlaması ile karşı karşıya kalmış olmasına rağmen henüz bir açıklama gelmedi.

Ancak Coinbase sözcüsü Elliott Suthers yaptığı açıklamada, “davadaki iddiaların tamamen asılsız ve anlamsız olduğuna inanıyoruz, haklılığımızı mahkemede kanıtlamayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu